Made in France

Zaprojektowany i wyprodukowany we Francji.

Alpine A110 to samochód zaprojektowany i wyprodukowany we Francji, w należącym do Grupy Renault ośrodku Technocentre w Guyancourt oraz centrum technologicznym spółki Renault Sport w Les Ulis.

Wszystkie egzemplarze będą montowane w zakładach Alpine w Dieppe, historycznej siedzibie marki.

Zakład w Dieppe został zbudowany w 1969 roku przez Jeana Rédélégo.
To właśnie tam powstały wszystkie samochody firmowane przez markę Alpine. Po zakończeniu produkcji w latach 90. w zakładach w Dieppe montowano bolidy dla spółki Renault Sport oraz niszowe wersje modeli z gamy Grupy Renault, takie jak Clio V6, Espace i Clio RS. W fabryce w Dieppe produkowane są także samochody wyścigowe, które startują w zawodach Formula Renault 2.0.

Doświadczeni pracownicy zakładów mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by tworzyć niedoścignione sportowe auta. Obecnie kończy się realizacja wartej wiele milionów euro inwestycji w nową, w pełni zautomatyzowaną linię montażową, na której składane będą aluminiowa płyta podłogowa i karoseria nowego modelu A110.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.