Made in France

Zaprojektowany i wyprodukowany we Francji.

Alpine A110 to samochód zaprojektowany i wyprodukowany we Francji, w należącym do Grupy Renault ośrodku Technocentre w Guyancourt oraz centrum technologicznym spółki Renault Sport w Les Ulis.

Wszystkie egzemplarze będą montowane w zakładach Alpine w Dieppe, historycznej siedzibie marki.

Zakład w Dieppe został zbudowany w 1969 roku przez Jeana Rédélégo.
To właśnie tam powstały wszystkie samochody firmowane przez markę Alpine. Po zakończeniu produkcji w latach 90. w zakładach w Dieppe montowano bolidy dla spółki Renault Sport oraz niszowe wersje modeli z gamy Grupy Renault, takie jak Clio V6, Espace i Clio RS. W fabryce w Dieppe produkowane są także samochody wyścigowe, które startują w zawodach Formula Renault 2.0.

Doświadczeni pracownicy zakładów mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by tworzyć niedoścignione sportowe auta. Obecnie kończy się realizacja wartej wiele milionów euro inwestycji w nową, w pełni zautomatyzowaną linię montażową, na której składane będą aluminiowa płyta podłogowa i karoseria nowego modelu A110.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Salon Alpine Katowice już otwarty

Nowy salon Alpine Katowice jest efektem wieloletnich doświadczeń Grupy Pietrzak w branży motoryzacyjnej. Będąc spójni w naszej strategii rozwoju i modelu zarządzania zaufali nam najwięksi producenci samochodów. Nasz zespół jest gotowy do podejmowania nowych wyzwań i zapewnienia pełnej obsługi dla historycznej marki jaką jest Alpine.

Alpine Center Katowice

Kontakt z nami

ul. Bocheńskiego 109
40-816 Katowice

Alpine Manager
Adam Augustin

adam.augustin@grupapietrzak.pl

+48 602 481 867

Sales Specialist
Damian Wiącek

damian.wiacek@grupapietrzak.pl

+48 660 416 400

Od poniedziałku do piątku:
10-18
Sobota:
10-14
Niedziela:
Nieczynne

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
Konrad Cioczek

iod@grupapietrzak.pl