Nasza koncepcja

Nasza koncepcja. Twoja frajda z jazdy.

Konstruktorzy Alpine przy projektowaniu nowego Alpine A110 postawili sobie jasny cel – nawiązanie do tradycji we współczesny sposób i  jak najlepszy "fun factor".

Kluczem do osiągnięcia tych efektów musiał być doskonały stosunek mocy do masy. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze prowadzenie zapewnia lekkie nadwozie i idealne jego wyważenie. Rozkład mas w nowym Alpine wynosi 44/56 % w stosunku przód-tył.

96% nadwozia wykonano z aluminium, dokładając również wielu starań, aby samochód miał odpowiednią aerodynamikę – w tym celu zastosowano m.in w pełni płaską podłogę i rozbudowany tylny dyfuzor.

Napęd jest przenoszony na koła tylne za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni biegów z łopatkami przy kierownicy, a moc 252 KM i 320 Nm pochodzi z nowego, 1.8-litrowego silnika, który powstał w biurze projektowym Aliansu Renault-Nissan. W połączeniu z niewielką masą własną (1080 kg) oznacza to optymalny stosunek mocy do wagi na poziomie 4,3 kg/KM, co sprawia, że samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy.

Jednostka napędowa współpracuje z 7-biegową skrzynią DTC Getrag
z mokrym sprzęgłem
, a przełożenia w nowym modelu Alpine zostały tak zestopniowane, aby zapewnić optymalne osiągi w każdych warunkach.

Opracowany na podstawie symulacji zjawisk z zakresu mechaniki płynów,  aktywny i sportowy układ wydechowy o obniżonej masie z pojedynczym wydechem w nowym modelu A110 zapewnia wyśmienite osiągi i rasowy, sportowy dźwięk.

Kierowca, zgodnie ze swoim nastrojem i chęcią, może wybrać jeden z trzech trybów jazdy (Normal, Sport, Track), który zmienia ustawienia silnika, skrzyni biegów, układu kierowniczego, systemu ESC oraz dźwięku pracy układu wydechowego i dostosowuje do warunków jazdy. 

 

Zapraszamy do kontaktu z zespołem Alpine Center Katowice:

Alpine Manager

Adam Augustin

+48 602 481 867

adam.augustin@grupapietrzak.pl

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Salon Alpine Katowice już otwarty

Nowy salon Alpine Katowice jest efektem wieloletnich doświadczeń Grupy Pietrzak w branży motoryzacyjnej. Będąc spójni w naszej strategii rozwoju i modelu zarządzania zaufali nam najwięksi producenci samochodów. Nasz zespół jest gotowy do podejmowania nowych wyzwań i zapewnienia pełnej obsługi dla historycznej marki jaką jest Alpine.

Alpine Center Katowice

Kontakt z nami

ul. Bocheńskiego 109
40-816 Katowice

Alpine Manager
Adam Augustin

adam.augustin@grupapietrzak.pl

+48 602 481 867

Sales Specialist
Damian Wiącek

damian.wiacek@grupapietrzak.pl

+48 660 416 400

Od poniedziałku do piątku:
10-18
Sobota:
10-14
Niedziela:
Nieczynne

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
Konrad Cioczek

iod@grupapietrzak.pl