Alpine A110 zdobyło nagrodę „Five-Star Car”

Alpine A110 zdobyło nagrodę „Five-Star Car” podczas konkursu Autocar Awards 2018, który został zorganizowany 15 maja na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii !

Nagroda jest przyznawana przez magazyn Autocar samochodom, które uzyskały maksymalną ocenę pięciu gwiazdek podczas testów drogowych przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Testy drogowe Autocar istnieją od prawie 80 lat i w Wielkiej Brytanii są prawdziwą instytucją. Pięć gwiazdek przyznawanych jest niezwykle rzadko. 
W tym roku wyróżniono w ten sposób tylko dwa modele: Alpine A110 i Rolls Royce’a Phantom.

Eksperci z Autocar chwalili lekkość modelu A110, jego prostotę, kompaktową budowę, zwrotność i przyjemność z jazdy. Jednocześnie podkreślili, że A110 jest „naprawdę wyjątkowy”.

//photo: Filip Blank

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.