Pierwszy Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce - RELACJA

NAJPIĘKNIEJSZE HISTORYCZNE MODELE ALPINE NA PIERWSZYM W POLSCE ZLOCIE MARKI

  • Pierwszy Międzynarodowy Zlot Alpine był częścią programu tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław.
  • Gościem specjalnym zlotu był znawca marki oraz kolekcjoner Jürgen Clauss z wyjątkowym modelem rajdowym Alpine.
  • W tym roku marka Alpine oficjalnie powróciła do Polski.

Pierwszy Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce odbył się podczas MotoClassic Wrocław. Zlot został zorganizowany z okazji powrotu legendarnej marki Alpine po ponad 20 latach nieobecności. Na miejsce przyjechały wyjątkowe samochody zabytkowe: Alpine A110 1600S, Alpine A110 1300, Alpine 310, Alpine V6 GT, Alpine 610, Renault Alpine GTA Turbo, Renault 5 Alpine Turbo.    

Gościem honorowym wydarzenia był Jürgen Clauss, który pojawił się ze swoim  unikatowym modelem Alpine Renault A110 1800 Gr. IV, które brało udział między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku. Jürgen Clauss otrzymał nagrody: wyróżnienie od prezydenta Wrocławia (przyznane podczas parady wszystkich samochodów biorących udział w MotoClassic w kierunku wrocławskiego rynku) i puchar magazynu Classicauto dla najpiękniejszego auta w trakcie MotoClassic Wrocław 2018. Udział w zlocie wziął również znany kierowca i pilot rajdowy Błażej Krupa, który na miejsce przyjechał swoim Renault 5 Alpine Turbo rocznik 1982.

Podczas zlotu zaprezentowano obecny model Alpine A110 Premiere Edition. Wydarzenie organizowane było przez Alpine Centre Katowice, wyłącznego dealera marki w Polsce. Polska jest jednym z 13 krajów na świecie, w których dostępne jest nowe sportowe coupé Alpine. W najbliższym czasie do sprzedaży trafią także wersje Pure i Légende.

PEŁNA RELACJA ZDJĘCIOWA: KLIKNIJ 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności