A110 sprawdza się na torze

Poza czynnym udziałem w wyścigach wytrzymałościowych, Alpine zaangażowało się również w rywalizację w kategorii seryjnie produkowanych samochodów. A110 demonstruje swoje osiągi na torze uczestnicząc w cyklu wyścigów Alpine Elf Europa Cup organizowanym wyłącznie dla samochodów tej marki. W pierwszym sezonie obejmujące sześć rund mistrzostwa organizowane są na najbardziej prestiżowych europejskich torach wyścigowych, m.in. na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii, Nurburgring w Niemczech i Spa-Francorchamps w Belgii. Puchar Alpine Elf Europa Cup organizowany przez Signatech, jest kolejnym dowodem zaangażowania marki w sporty motorowe.

Rozwiązania konstrukcyjne przyjęte w przygotowanym do wyczynowej rywalizacji modelu A110 Cup zostały zapożyczone z drogowej wersji A110. Swoje doskonałe osiągi na torze zawdzięcza lekkiej konstrukcji i kompaktowym rozmiarom, cechom wspólnym wszystkich wersji A110.

Chociaż to dla niego dopiero pierwszy pełen sezon rywalizacji, model A110 GT4 już udowodnił, że potrafi wygrywać, zajmując pierwsze miejsce na torze w Magny-Cours we wrześniu tego roku, w czwartej rundzie Mistrzostw Francji GT. Przygotowany na potrzeby wyścigów przez firmę Signatech, partnera Alpine specjalizującego się w sportach motorowych, model A110 GT4 korzysta z rozwiązań konstrukcyjnych zapożyczonych z seryjnego modelu A110, obejmujących to samo aluminiowe podwozie i dwuwahaczowe zawieszenie. GT4 wyróżnia się wyczynowymi sprężynami i amortyzatorami, wyczynowymi hamulcami Brembo, wyścigowymi oponami, przednim spojlerem, który zwiększa siłę docisku, tylnym spojlerem oraz wyczynową sekwencyjną skrzynią biegów, co sprawia, że samochód osiąga na torze imponujące wyniki. Całości dopełniają klatka bezpieczeństwa, gaśnica, fotel kubełkowy i pasy szelkowe, które wpisują się w stylistykę wyścigowego samochodu. A110 GT4 jest napędzany tym samym co modele drogowe 4-cylindrowym turboładowanym silnikiem 1,8 l o znacznie zwiększonej mocy.

Rywalizując w międzynarodowych wyścigach w kategorii GT4, marka Alpine po raz kolejny dowiodła, że zalicza się do elitarnego grona najbardziej uznanych producentów samochodów sportowych na świecie, kontynuując wieloletnią tradycję.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności