Zwinność, moc, piękno – Jürgen Clauss o swoim NOWym Alpine A110

Jürgen Clauss, znawca marki oraz kolekcjoner i renowator zabytkowych samochodów Alpine odebrał swoje nowe  A110, które zakupił w Salonie w Katowicach.

 
Pasjonat motoryzacji Jürgen Clauss od dziecka jest miłośnikiem samochodów Alpine, a w wieku 25 lat zakupił swoje pierwsze A110. Od tego czasu odnowił już kilkanaście A110 na własny użytek. Każde zakupione auto restauruje samodzielnie.

Samochód musi mnie inspirować, chwytać za serce już przy pierwszym spojrzeniu i „przemówić do mnie”, żebym się w nim zakochał. Tak było ze mną i A110. Byłem i wciąż jestem urzeczony jego wyglądem, sylwetką oraz oczywiście samym doświadczeniem prowadzenia - opowiada Jürgen Clauss.

 

Od 2001 roku Jürgen Clauss podczas poszukiwań nowych A110 do swojej kolekcji skupia się na modelach „S”. Swoje pierwsze wyścigowe Berlinette kupił natomiast ok. pięciu lat później – było to A110 1300S z 1969 roku.

 

Znawca marki Alpine przyjechał w tym roku na Pierwszy Międzynarodowy Zlot Alpine we Wrocławiu, gdzie pojawił się ze swoim unikatowym modelem Alpine Renault A110 1800 Gr. IV, które brało udział między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku. Niedawno kolekcjoner Alpine przybył do Polski ponownie, tym razem by odebrać nowe Alpine A110 Premier Edition, które zakupił w Salonie Alpine w Katowicach.

 

Wybrałem salon Alpine w Polsce ze względu na wszystkie miłe doświadczenia ze zlotu we Wrocławiu. Zostałem zaproszony na to wspaniałe wydarzenie, otrzymałem nowe A110 do trzydniowych testów, traktowano mnie z szacunkiem i wyróżniano jak nigdy – podkreślił Jürgen Clauss.

 

Jakie wrażenie wywarło na nim nowe Alpine? – Nowe A110 to piękno samo w sobie i spodobało mi się od pierwszego wejrzenia, już wtedy, gdy zostało zaprezentowane jako koncepcyjny model podczas Villa d’Este 2016. Nowe A110 jest lekkie, zrywne, pełne mocy i jest uosobieniem piękna. Jestem bardzo szczęśliwy oraz dumny z tego, że od teraz posiadam „Premiere Edition”  
- powiedział  
Jürgen Clauss.

 

Jurgen Clauss zakupił swoje Alpine Premiere Edition o numerze 1093 u jedynego dealera marki w Polsce, Grupy Pietrzak.

 

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności