Wyniki Car of the Year 2019

CAR OF THE YEAR 2019

ALPINE A110 NA DRUGIM MIEJSCU PODIUM

 

Alpine A110 znalazło się wśród siedmiu finalistów nagrody Car of the Year 2019, przyznawanej przez jury złożone z sześćdziesięciu europejskich dziennikarzy.

 
Alpine A110 było jedynym coupé w tym gronie i zakończyło wyścig na pierwszym miejscu ex aequo z innym modelem. Taka sytuacja jeszcze nigdy nie miała miejsca w historii tej nagrody. Po pierwszym podliczeniu głosów okazało się, że oba modele uzyskały po 250 punktów.

 

W drugiej turze został finalnie wybrany Jaguar I-pace. 

 

„Już sam fakt, że Alpine A110 znalazło się w finale jest dużym osiągnięciem. A zdobycie pierwszego miejsca ex aequo w pierwszej turze jest powodem do dumy dla całego zespołu Alpine” - powiedział Sébastien Erphelin, dyrektor generalny Alpine.

 

„Przyznanie nam 250 punktów przez członków jury to najlepszy dowód, że przyjemność prowadzenia jest wciąż ważna dla wszystkich pasjonatów motoryzacji.” 

 

Alpine A110 jest sprzedawane w czternastu krajach na całym świecie. Model, dostępny w wersji Pure i Légende, jest wierny ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine - jest kompaktowy, lekki i zwrotny, by zapewnić największą przyjemność z jazdy. Termin realizacji zamówienia A110 wynosi dziewięć miesięcy.

 

 

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélégo, młodego pasjonata sportów motorowych. Alpine stał się legendą po zwycięstwie Alpine A110 „Berlinette” w dwóch edycjach Rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dzisiaj Alpine powraca z nowym samochodem sportowym A110 - wiernym ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine - kompaktowym, lekkim i zwrotnym, by zapewnić największą przyjemność z jazdy.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności