A110 Légende GT

  • Tylko 400 egzemplarzy na całym świecie

  • Najbardziej elegancka z dotychczasowych wersji Alpine

  • Spersonalizowany lakier Mercury Silver, elementy w kolorze jasnego złota

    i wyrafinowana bursztynowa skóra

 

Wyprodukowana w zaledwie 400 egzemplarzach seria limitowana A110 Légende GT wynosi elegancję sportowego modelu premium A110 Légende na jeszcze wyższy poziom. Niepowtarzalne elementy stylistyczne nadwozia i kabiny tworzą wyrafinowaną i harmonijną estetykę, która sprawia, że A110 Légende GT staje się najbardziej poszukiwanym A110, zwłaszcza wśród klientów, którzy cenią sobie ponadczasowy design. Seria limitowana jest dostępna w trzech kolorach nadwozia: Mercury Silver, nowym kolorze w palecie Alpine, oraz Deep Black i Abyss Blue. Jasnozłote oznaczenia Alpine i diamentowane obręcze kół Serac 18”, również w jasnozłotym odcieniu, tworzą subtelny kontrast z trzema kolorami nadwozia. Białe, półprzezroczyste tylne światła LED wyróżniają A110 Légende GT spośród innych A110S.

A110 Légende GT wyróżnia się eleganckim wnętrzem, a także łatwością użytkowania i wysokim komfortem zarówno podczas codziennej jazdy, jak dłuższych podróży. Wykorzystano w nim ten sam układ jezdny i napędowy co w A110 Légende. Podobnie jak wszystkie Alpine ma lekką aluminiową konstrukcję z umieszczonym centralnie silnikiem i zawieszeniem z podwójnymi wahaczami. 1,8-litrowy silnik z turbodoładowaniem rozwija moc 252 KM. Niska masa i dwusprzęgłowa 7-biegowa skrzynia biegów pomagają A110 Légende GT osiągnąć prędkość 100 km/h ze startu zatrzymanego w zaledwie 4,5 s. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Antony Villain, dyrektor ds. designu Alpine, powiedział: „Projektując A110 Légende GT chcieliśmy podkreślić wyrafinowanie i charakter GT modelu A110. Chcieliśmy pokazać, że jest nie tylko pasjonującym samochodem sportowym, ale również wyrafinowanym GT. To najbardziej eleganckie z naszych Alpine, przeznaczone dla klientów, którzy cenią sobie trwałą jakość i ponadczasowy design, zarówno jeśli chodzi o zegarki
i ubrania, które noszą, czy sportowe samochody, którymi jeżdżą”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności