Polka jedyną kobietą w prestiżowej serii wyścigowej Alpine Elf Europa Cup

Alpine A110 o masie nieco ponad tysiąc kilogramów, wyposażone w 270– konny silnik stanie się nieodłącznym kompanem Gosi Rdest, podczas prestiżowej serii Alpine Elf Europa Cup. Gosia wystartuje we wszystkich 4 rundach francuskiego pucharu i będzie pierwszą Polką i jedyną kobietą biorącą w nim udział. Pierwszy start już w sierpniu!

 

 

Polska zawodniczka nie zawiedzie swoich fanów. Podczas konferencji prasowej przeprowadzonej online przedostatniego dnia kwietnia Gosia Rdest ogłosiła swoje plany startowe na sezon 2020. Potwierdziła swój powrót do startów w wyścigach GT i udział we wszystkich czterech rundach francuskiej serii wyścigowej Alpine Elf Europa Cup. Uczestnicy tej prestiżowej serii ścigają się w specjalnie przygotowanych samochodach legendarnej marki Alpine – Alpine A110 Cup.  To auto dobrze znane polskiej zawodniczce, która pod koniec ubiegłego roku zaliczyła swój debiut w pucharze podczas rundy na torze Paul Ricard.

 

Alpine Elf Europa Cup 2020 składa się z 4 rund, z których trzy odbędą się we Francji a jedna w Portugalii. Rozpoczęcie sezonu będzie miało miejsce 22-23 sierpnia w Nogaro, gdzie odbędzie się także dzień testów przedsezonowych. We wrześniu Gosia Rdest i jej rywale rywalizować będą w Magny-Cours, a miesiąc później na Paul Ricard – oba tory są doskonale znane większości kierowców wyścigowych z organizacji Grand Prix Formuły 1. Ostatnia runda odbędzie się w Portimao na przełomie października i listopada.

 

- Ogromnie się cieszę, że finalnie mogłam ogłosić plany na sezon 2020. Start w pucharze Alpine będzie dla mnie nowym wyzwaniem. Auto jest mi znane, startowałam gościnnie w ostatniej rundzie pucharu na torze Paul Ricard w zeszłym roku. Liczę na zaciętą walkę i nowe trofea do kolekcji. Tory takie jak Nogaro czy Magny-Cours są dla mnie nowe, natomiast dobrze znam Paul Ricard i Portimão. Jestem wdzięczna organizatorom, że pomimo iż kalendarz został skrócony, została zachowana w nim liczba 10 wyścigów. Przede mną jeszcze kilka miesięcy przygotowywań, aby móc pojechać na testy i walczyć o najwyższe lokaty już w sierpniu – mówi Gosia Rdest, polska zawodniczka. 

 

KALENDARZ SERII w 2020

22-23.8 Nogaro

11-13.9 Magny-Cours

2-4.10 Paul Ricard

30.10-1.11 Portimão

 

Social Media Gosia Rdest:

Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/

Twitter: https://twitter.com/gosiardest

WWW: http://www.gosiardest.com/

YouTube: https://www.youtube.com/gosiardest33

Twitch: https://www.twitch.tv/gosiardest/videos

 

Komplet zdjęć do pobrania: https://we.tl/t-OTh5PvWvxf  

Konferencja prasowa z 29 kwietnia jest dostępna pod linkiem:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=3040935625965808&ref=watch_permalink

 

Alpine Elf Europa Cup – francuski puchar wyścigów GT, który został zainaugurowany w 2018 roku. Rundy odbywają się głównie na torach Europy Zachodniej oraz Południowej. Gosia Rdest zaliczyła swój debiut w tej serii w 2019 roku podczas rundy na torze Paul Ricard

 

Alpine A110 Cup – pierwsze w XXI wieku auto wyścigowe GT produkcji marki Alpine. Samochód oparty jest o model drogowy, z którego pochodzi między innymi silnik o pojemności 1,8l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi ma on zwiększoną moc do 270 koni mechanicznych.

 

Alpine Katowice

Alpine Katowice – jedyny w Polsce i w Europie wschodniej salon sprzedaży samochodów francuskiej marki Alpine. Dostępne są w nim wszystkie modele produkowanych obecnie samochodów Alpine: A110 Pure, A110 Legende, A110S oraz dwie limitowane edycje: A110 Légende GT i A110 Color Edition. Alpine Katowice jest częścią motoryzacyjnego koncernu Grupa Pietrzak.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności