Gosia Rdest ze znakomitymi lokatami w pierwszej serii Alpine Europa Cup!

Gosia Rdest ze znakomitymi lokatami w pierwszej serii Alpine Europa Cup!

Najszybsza Polka w pierwszych trzech wyścigach pierwszej serii Alpine Europa Cup wywalczyła w klasyfikacji generalnej 8 miejsce! To doskonały zwiastun na kolejne 3 serie francuskiego pucharu. Gosia Rdest była jedyną Polką i jedną z dwóch kobiet wśród 17 zawodników startujących w ostatni weekend.

 

Debiut Gosi Rdest zakończył się sukcesem – po pierwszych trzech wyścigach pierwszej serii prestiżowych wyścigów polska zawodniczka zdobyła kolejno lokaty: P8, P7 i P10. Dzięki temu, z 12 punktami, wywalczyła doskonałe 8 miejsce w klasyfikacji generalnej! To bardzo dobra pozycja, wziąwszy pod uwagę fakt, że pierwsze cztery miejsca przypadły doświadczonym kierowcom, którzy startowali w dwóch poprzednich edycjach francuskiego pucharu.

 

Gosia Rdest: „„To był bardzo intensywny weekend wyścigowy. Za mną, aż 9 wyjazdów na tor. Pierwsze z nich to praca nad odpowiednim ustawieniem fabrycznie nowego auta i adaptacja do jego specyfiki. Jestem zadowolona z progresu jaki udało mi się zdobyć podczas pierwszych dwóch dni. Rozumiem się z tym autem coraz lepiej, co zaowocowało już podczas treningów czwartym czasem. Pierwszych kwalifikacji, mimo wszelkich starań ze swojej strony nie mogę zaliczyć do najlepszych – niefortunny moment wypuszczenia mojego auta na tor, zabrał szansę zrobienia szybkiego czystego kółka. Mimo tego, udało się ujechać P8. Drugie kwalifikacje pozwoliły na dużo lepszy czas, wywalczyłam P5. Dwa niedzielne wyścigi miały słodko gorzki smak. Drugi wyścig ukończony na P7 był moim dotychczas najlepszym rezultatem podczas Alpine Europa Cup. Ostatni zaś wyjazd zapowiadający spokojny koniec na 10 pozycji niestety zakończył się, gdy jeden z zawodników po kontakcie z innym autem „zgubił” nieco płynu chłodniczego na nitce toru w konsekwencji czego, aż 5 aut znalazło się poza torem. Moja kolizja była dosyć mocna ale nic na szczęście mi się nie stało. Niestety auto dosyć mocno ucierpiało, przed rundą która już za trzy tygodnie przed zespołem dużo pracy nad jego naprawą. Sędziowie natychmiast zareagowali czerwonymi flagami i wyścig się zakończył. Zgodnie z przepisami, zostają nam przyznane punkty z okrążenia poprzedzającego kolizję. Podsumowując – na moim koncie po pierwszym weekendzie ląduje 12 punktów, co daje mi 8 miejsce w klasyfikacji generalnej!

 

Gosia jest częścią zespołu Racing Technology.  W pierwszej rundzie ścigała się z 17 kierowcami, była jedną z dwóch kobiet biorących udział w wyścigach i jednocześnie jedyną i pierwszą Polką. 

Alpine A110, w którym się ścigała to model drogowy z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

 

Kolejna runda Alpine Europa Cup odbędzie się 12 i 13 września na torze Magny Cours.

 

Źródło: Własne, Gosia Rdest - Life is a Race

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności