Signatech Alpine Elf zajmuje 4 miejsce w 24h Le Mans.

88 edycja 24-godzinnego wyścigu Le Mans już za nami! Podczas weekendu byliśmy świadkami emocjonującego i imponującego występu zespołu Signatech Alpine Elf. 

Kilka okrążeń po starcie w samochodzie Alpine uległ awarii układ chłodzenia, usterka zmusiła Team do wczesnego pit-stopu i usunięcia awarii. Po problemach zaraz na początku rywalizacji kierowcy musieli rozpocząć szaloną pogoń za swoimi rywalami. Dzięki bezbłędnym występom w połączeniu z doskonałą pracą zespołu podczas pit stopów, zespół Signatech Alpine Elf zajął 4. miejsce w kategorii LMP2.

Na uwagę zasługuje fakt, że samochód Alpine A470 był jednym z najszybszych samochodów w stawce.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.