Podwójna "szóstka" Gosi Rdest w Portimao

W ostatni weekend Gosia Rdest utrzymała swoją pozycję w tegorocznym pucharze Alpine Europa Cup. W finałowej rundzie, na portugalskim torze Autodromo International do Algarve w Portimao dwukrotnie finiszowała na szóstej pozycji, zdobywając tym samym ósme miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigów.

Zakończyła się czwarta – ostatnia runda francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. Dzięki dwóm znakomitym startom z finiszem na szóstym miejscu Polka utrzymała satysfakcjonującą 8 pozycję w klasyfikacji generalnej wśród 17 zawodników. Biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczne starty w Alpine Europa Cup były debiutem polskiej zawodniczki, uzyskana lokata jest dla niej solidnym zakończeniem sezonu wyścigowego.
Czwarta runda miała miejsce w dniach 30 października – 1 listopada 2020 r. w portugalskim Portimao, gdzie tydzień wcześniej ścigali się kierowcy Formuły1.


Polka prezentowała doskonałą formę, w pierwszej sesji treningowej uzyskała drugi czas! Sobotni wyścig zakończył się przed czasem ze względu na wypadek, jaki miał miejsce tuż przed autem prowadzonym przez polską zawodniczkę. Ostatecznie została ona w nim sklasyfikowana na szóstej pozycji. Podczas niedzielnego wyścigu Gosia była skupiona na zmaganiach z Francuzką - Lilou Wadoux-Ducellier. Także w tym wyścigu uplasowała się na szóstej lokacie.


- Co prawda ze względu na problemy w pierwszych dwóch rundach nie udało mi się powalczyć o wyższą lokatę na koniec sezonu, ale jak na debiut w tym pucharze myślę, że mogę być z siebie dumna. Bardzo dziękuję Alpine, mojej ekipie Racing Technology, sponsorom, a także kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki podczas każdej rundy. Odczuwałam ich wsparcie na każdym kroku i bardzo mi ono pomogło – powiedziała Gosia Rdest.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności