ALPINE F1® TEAM ROZPOCZYNA STARTY W FORMULE 1

 

  • Alpine to marka, która zrodziła się z pasji do sportów samochodowych. Teraz jej nazwa pojawi się w mistrzostwach świata Formuły 1.
  • Od sezonu 2021 zespół Grupy Renault zmieni nazwę na Alpine F1® Bolidy zespołu będą napędzane hybrydowymi silnikami Renault E-TECH.
  • Grupa Renault będzie nadal uczestniczyć w mistrzostwach świata Formuły F1® jako konstruktor, zgodnie z nowymi zasadami przyjętymi w tej dyscyplinie.

 

Poprzez nadanie swojej stajni nazwy Alpine od sezonu 2021 Grupa Renault chce pokazać francuską perfekcję w Formule 1. Alpine jest powszechnie znane z rekordów i sukcesów w wyścigach długodystansowych i rajdach. Doskonale wpisuje się w wysokie wymagania, prestiż i osiągi Formuły 1.

 

Marka Alpine jest symbolem sportu, elegancji i dynamiki. Zajmie się projektowaniem podwozia, oddając w ten sposób hołd know-how, z którego powstał model A110. Dla Alpine to kluczowy etap, który pozwoli przyspieszyć rozwój i promocję marki. Stajnia w dalszym ciągu będzie korzystała z unikatowego doświadczenia Grupy Renault w konstrukcji silników hybrydowych, które zachowają nazwę E-Tech.

 

Podpisanie nowej umowy (tzw. Concorde Agreement) określającej maksymalny budżet i nowy regulamin techniczny, który wejdzie w życie w 2022 r., umacnia determinację Grupy w dążeniu do powrotu na podium i wywalczeniu zwycięstwa w nowych barwach.

 

Luca De Meo, CEO Grupy Renault:

Alpine to piękna marka ‒ mocna i budząca żywy odzew, wywołująca uśmiech na twarzy fanów. Wprowadzając Alpine, symbol francuskiej perfekcji, do najbardziej prestiżowej dyscypliny sportu samochodowego na świecie, kontynuujemy przygodę konstruktorów w tym sporcie, który stale się rozwija. Przychodzimy z największymi nazwiskami i marką, która pobudza marzenia, co niesie obietnicę spektakularnych wyścigów robionych przez pasjonatów dla pasjonatów. Alpine wniesie do padokuFormuły 1 swoje wartości: elegancję, pomysłowe rozwiązania i śmiałość.

 

Cyril Abiteboul, szef  Renault DP World F1 Team:

Zmiana ma miejsce w kluczowym momencie w rozwoju zespołu. Alpine nadaje nowy sens, wnosi nowe wartości i barwy na padok z duchem rywalizacji rodem z innego świata, a także niespożytą francuską energię twórczą. To będą ważne atuty w przygotowaniach do sezonu 2022. Nowe przepisy techniczne i finansowe zapewnią bardziej sprawiedliwe warunki sportowe dzięki prostszej i bardziej postępowej zasadzie redystrybucji środków. Wprowadzenie „budget cap” zakończy szaleńczą spiralę wydatków i pozwoli docenić rzeczywistą sportową wartość zespołów, które podpisały umowę. W Formule 1 jest jak najbardziej miejsce dla Alpine, która może walczyć o zwycięstwo.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności