OBA BOLIDY BWT ALPINE F1 TEAM W PUNKTACH PODCZAS EMOCJONUJĄCEGO OTWARCIA SEZONU

Podczas rozpoczynającego sezon 2022 wyścigu o Grand Prix Bahrajnu zespół BWT Alpine F1 Team zdobył zasłużone podwójne punkty. Esteban Ocon zajął siódme miejsce, a Fernando Alonso był dziewiąty w tym ekscytującym, pełnym wrażeń otwarciu sezonu i nowej ery Formuły 1.

 

Cierpliwość, precyzja i niezawodność - te trzy czynniki okazały się decydujące w wyścigu na torze Bahrain International Circuit. Kierowcy musieli zmierzyć się ze strategią aż trzech postojów podczas wyczerpującego, 57-okrążeniowego wyścigu.

Esteban Ocon zaczął dobrze, startując z jedenastego miejsca w stawce na nowych, miękkich oponach, dzięki czemu wskoczył do pierwszej dziesiątki już na pierwszym okrążeniu. Pechowo trafił w bolid Micka Schumachera na zakręcie numer 6, co - niestety - spowodowało pięciosekundową karę czasową. Esteban odbył ją podczas swojego pierwszego pit-stopu na 14. okrążeniu, po czym wrócił do walki o punkty. Ponowne zjazdy do boksu po świeże komplety ogumienia miały miejsce na 30. okrążeniu, kiedy założono mu twardą mieszankę oraz na 43. okrążeniu - gdy ponownie bolid wyjechał na miękkich oponach, korzystając z neutralizacji i wyjazdu samochodu bezpieczeństwa na tor.

Nieco trudniejszy wyścig czekał Fernando Alonso, który mierzył się z wymaganiami wszystkich trzech mieszanek opon. Hiszpan cały czas dobijał się do punktowanej stawki i - podobnie jak Esteban - skorzystał z hat-tricka wycofujących się bolidów konkurencyjnych zespołów, wspinając się na coraz wyższe, punktowane lokaty

 

Esteban Ocon, rozpoczął P11, ukończył P7:

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia. To świetny początek sezonu z podwójnymi punktami zdobytymi dla zespołu. Nasze dzisiejsze tempo było mocne, było kilka dobrych wyprzedzeń, a zespół wykonał właściwą strategię. Chciałbym również przekazać specjalne podziękowania załodze pit stopu, która była doskonała z tak wieloma dzisiejszymi pit stopami. Poza incydentem z Mickiem, za który trzymam ręce w górze i przepraszam, byłem całkiem zadowolony z mojego wyścigu. Porozmawiamy z zespołem, możemy wyciągnąć pozytywy z dzisiejszego występu i patrzymy w przyszłość, na nadchodzący za tydzień wyścig. Naprzód i w górę”.

 

Fernando Alonso, rozpoczął P8, ukończył P9:

„Cieszę się, że zdobyłem dwa punkty w dzisiejszym pierwszym wyścigu sezonu. Nie było łatwo z powodu wysokiej degradacji opon, której wszyscy spodziewaliśmy się przed startem w wyścigu. Dużo broniliśmy się podczas pierwszego przejazdu i mocno naciskaliśmy, więc być może nie było to idealne rozpoczęcie. Musimy ciągle uczyć się o tych nowych oponach i prawdopodobnie będzie to duży temat przez cały sezon. Ogólnie uważam, że wyprzedzanie jest łatwiejsze, ponieważ wszystkie opony są na różnych poziomach, a podążanie za samochodami z przodu jest łatwiejsze. W następny weekend jedziemy ponownie do Arabii Saudyjskiej, gdzie bez wątpienia będzie nas czekać inny zestaw wyzwań”.

 

Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine:

„Co za fantastyczny sposób na rozpoczęcie sezonu dla zespołu – zarówno Esteban, jak i Fernando zdobyli dziś zasłużone punkty. To z pewnością wspaniałe osiągnięcie, które ostatecznie sprowadza się do trzech podstawowych filarów, z których składa się nasz zespół: z Enstone, Viry i zespołu przytorowego. Ten wynik to zasługa ciężkiej pracy wszystkich nad przygotowaniem pakietu A522-RE22 przez zimę. To także zapewnienie, że mamy środki do rywalizacji o punkty. Dziękuję wszystkim za ich zaangażowanie i poświęcenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy – teraz bez wątpienia mamy środki, aby nasz bolid z 2022 roku był jeszcze bardziej konkurencyjny w nadchodzących wyścigach. Esteban i Fernando pojechali dzisiaj świetny wyścig, wyprzedzając mnóstwo zawodników na torze, co jest szczególnie ekscytujące w spektaklu Formuły 1. To był dla nich długi i bardzo trudny wyścig, w którym kluczową rolę odgrywała strategia. Załoga pit-stopu była również fantastyczna na wszystkich sześciu postojach podczas wyścigu, dziękuję im za utrzymanie skupienia i precyzji, gdy ma to znaczenie. Posmakowaliśmy, jak ekscytujący może być sezon 2022. Teraz czekamy na Arabię ​​Saudyjską w przyszły weekend, gdzie jestem pewien, że wyścig będzie równie ekscytujący. Naszym celem jest kontynuowanie ciężkiej pracy i zdobywanie większej liczby punktów obydwoma samochodami”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

 

Klasyfikacja kierowców

 1. Charles Leclerc Ferrari 26 punktów
 2. Carlos Sainz Ferrari 18 punktów
 3. Lewis Hamilton Mercedes 15 punktów

...

 1. Esteban Ocon Alpine 6 punktów
 2. Fernando Alonso Alpine 2 punkty

 

 

Klasyfikacja konstruktorów

 1. Ferrari 44 punkty
 2. Mercedes 27 punktów
 3. Haas 10 punktów
 4. Alfa Romeo 9 punktów
 5. Alpine 8 punktów
 6. Alpha Tauri 4 punkty

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności