Gosia Rdest rusza w kolejny sezon Alpine Elf Europa Cup

Gosia Rdest do żywy dowód, że inicjatywa The Girls on Track, której jest ambasadorką, ma sens.  Dzięki projektowi wiele młodych dziewczyn zainteresowało się motosportem i odnosi w nim sukcesy. Gosia Rdest  - światowe. W weekend 15-18 kwietnia ponownie wystartuje w Alpine Elf Europa Cup na Circuit Paul Armanac w Nogaro. Tym wyścigiem za kółkiem Alpine A110 „wjedzie” w swój trzeci pełny sezon w tym prestiżowym pucharze.

 

Dla zawodników i fanów motosportu Wielkanoc tradycyjnie będzie czasem zmagań na słynnym torze w Nogaro i wielkich sportowych emocji. 15 kwietnia startuje piąta edycja pucharu Alpine Elf Europe Cup, a dla polskiej zawodniczki trzeci pełny sezon w tych wyścigach. W dniach 15-18 kwietnia Gosia Rdest będzie reprezentować nasz kraj w pierwszej rundzie zawodów, warto przypomnieć, że Gosia jest pierwszą Polką w ich historii – debiutowała tu w 2020 roku, gdzie w ostatnich 5 wyścigach uplasowała się na 6 lokacie! - Motorsport jest unikatowy, ponieważ tutaj nie liczy się czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Mając na sobie kask i kombinezon liczą się tylko Twoje umiejętności. Widzimy coraz więcej inicjatyw, które przyciągają dziewczyny do startów - najlepszy przykład to program FIA Girls on Track, który prowadziłam w Polsce w jej pierwszej edycji, a następnie koordynowałam z ramienia FIA w drugiej. Rozpiera mnie niezwykła duma, że mogłam pomóc wybić się wielu naprawdę utalentowanym zawodniczkom – mówi Gosia Rdest, reprezentująca Polskę w Alpine Elf Europe Cup, ambasadorka projektu The Girls on Track.

 

Jej celem na tegoroczną edycję jest dalszy postęp i regularna walka o miejsce w czołówce.

- Ubiegły sezon był niezwykle mocny pod względem poziomu moich rywali. To też udowadnia, że Alpine Elf Europa Cup to świetne miejsce do rozwoju. Cieszę, że dzięki moim partnerom, takim  jak Alpine Katowice, Elf czy Bahco będę mogła dalej ścigać się w tym pucharze. Zimę spędziłam niezwykle intensywnie. Łączę treningi, sesje na symulatorze z pracą zawodową i przygotowaniami do prawdopodobnie najważniejszego dnia mojego życia. Myślę jednak, że jestem w najlepszej formie od lat – dodaje Gosia.

Uczestnicy wyścigów po raz pierwszy wyjadą na tor w Wielką Sobotę, 16 kwietnia. Pierwszy wyścig w Wielkanoc o 13:35, drugi w Poniedziałek Wielkanocny o 15:30.

Gosia Rdest, niegdyś benificjentka międzynarodowej inicjatywy The Girls on Track, dziś sama wspiera ją jako ambasadorka. Celem projektu jest przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet w sportach motorowych i promowanie motosportu wśród płci pięknej. Gosia całą swoją karierą udowania, że panie doskonale sprawdzają się w uznawanej za typowo męską – rywalizacji. Odnoszą sukcesy, stają na podium i z powodzeniem rywalizują z mężczyznami.

Wyścigi w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny na Circuit Paul Armanac w Nogaro to już tradycja. Od 1968 roku właśnie w taki sposób spędzają ten świąteczny czas francuscy fani motorsportu. Z budową obiektu, który oryginalnie miał niecałe dwa kilometry długości wiąże się miejska legenda. Burmistrz Nogaro miał być przeciwko planom lokalnego automobilklubu stworzenia jednego z pierwszych w kraju permanentnego toru wyścigowego. Założyciel tego automobilklubu, Robert Castagnon, miał czekać do momentu, kiedy burmistrz wyjedzie z miasta na weekend by zacząć budowę toru w Nogaro licząc, że postawiony przed faktem dokonanym burmistrz zmieni swoją opinię.

 

Harmonogram:

Sobota, 16 kwietnia

9:35 - pierwszy trening

13:30 - drugi trening

17:35 - kwalifikacje (pierwszy wyścig)

 

Niedziela, 17 kwietnia

13:35 - pierwszy wyścig

 

Poniedziałek, 18 kwietnia

10:10 - kwalifikacje (drugi wyścig)

15:30 - drugi wyścig

 

Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube: https://www.youtube.com/c/AlpineElfEuropaCup/ oraz na profilu Alpine Katowice na Facebooku: https://www.facebook.com/AlpineCentreCity/

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności