Passa zdobywania punktów przez Alpine na Imoli dobiegła końca

BWT Alpine F1 Team zakończył passę punktów w 2022 roku na torze Imola, po frustrującym Grand Prix Emilii Romanii, w którym Esteban Ocon zajął czternaste miejsce, a Fernando Alonso wycofał swój samochód po uszkodzeniu w wyniku kolizji na pierwszym okrążeniu.

W pierwszym mokrym wyścigu sezonu, obaj kierowcy Alpine zdołali zdobyć pozycje podczas incydentów na pierwszych okrążeniach. W tym samym czasie Fernando został uderzony w prawą stronę swojego samochodu na wyjściu z zakrętu numer 3, a wynikłe uderzenie spowodowało uszkodzenie sekcji bocznej i podłogi.

Niestety szkody okazały się zbyt poważne i Fernando został zmuszony do wycofania się kilka okrążeń później.

Esteban spędził swój wyścig na walce o ostatnią punktowaną pozycję i przez większość wyścigu jechał na jedenastym miejscu. Jego szanse na znalezienie się w pierwszej dziesiątce zostały jednak utrudnione, gdy otrzymał pięciosekundową karę czasową za niebezpieczny wyjazd ze stanowiska po swoim jedynym pit stopie i zmianie opon na pośrednią mieszankę. Esteban przekroczył linię mety na jedenastym miejscu, ale po nałożeniu kary czasowej znalazł się na czternastej pozycji.

 

Esteban Ocon, rozpoczął P16, ukończył P14:

„Ostatecznie był to dla nas frustrujący wyścig, w którym nie zdobyliśmy żadnych punktów. Dla mnie ten weekend był trudny od początku, a wynik w kwalifikacjach pogorszył resztę mojego weekendu, więc jeśli się zastanowić nad tym, gdzie skończyliśmy dzisiaj przed karą [P11], nie jest tak źle. Brakowało nam trochę tempa wyścigowego i ostatecznie nie byliśmy wystarczająco szybcy, aby zdobyć punkty nawet bez pięciosekundowej kary. To naprawdę ciasna aleja serwisowa, ale przyjrzymy się dokładnie temu, co wydarzyło się dziś wieczorem, aby zobaczyć, czy można było tego uniknąć. Nauczymy się i wyjdziemy z tego silniejsi, a ja już nie mogę się doczekać Miami.”

 

Fernando Alonso, rozpoczął P9, nie ukończył wyścigu:

„To był dla nas kolejny niefortunny wyścig w tym sezonie. Zaliczyliśmy dobry start i awansowaliśmy na ósme miejsce, ale po prawej stronie podłogi i na sekcji bocznej było dużo uszkodzeń, więc nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko wycofać się z rywalizacji. To niefortunne, ponieważ mały kontakt z Mickiem [Schumacherem], który nie był zamierzony, zniszczył nasz samochód i wyścig. Po Australii czuję, że mógłbym zdobyć 20 lub 30 punktów w mistrzostwach, a mam tylko dwa. To pech! Ale to długi sezon i jest jeszcze wiele punktów do zdobycia.”

 

Laurent Rossi, CEO Alpine:

„To jasne i proste, ten weekend był rozczarowujący dla zespołu i jest to pierwszy wyścig sezonu, z którego wracamy bez zdobyczy punktowej. Musimy upewnić się, że to się nie powtórzy w tym roku, ponieważ mamy znacznie większy potencjał. Jako zespół jest wiele obszarów, które musimy poprawić, a także musimy szybko usuwać błędy, jeśli mamy osiągnąć nasze ambitne cele. Choć czujemy się sfrustrowani dzisiejszym wynikiem, liczymy na to, że będzie to dodatkowa motywacja, aby nie mieć tego uczucia ponownie w ciągu roku. Jestem przekonany, że zespół będzie ciężko pracował i absolutnie musimy wrócić do gry następnym razem w Miami.”

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

 

Klasyfikacja kierowców

 1. Charles Leclerc – Ferrari – 86 punktów
 2. Max Verstappen – Red Bull– 59 punktów 
 3. Sergio Perez – Red Bull – 54 punktów

...

 1. Esteban OconAlpine20 punktów
 2. Fernando AlonsoAlpine2 punkty

 

Klasyfikacja konstruktorów

 1. Ferrari – 124 punkty
 2. Red Bull – 113 punktów
 3. Mercedes – 77 punktów
 4. McLaren – 46 punktów
 5. Alfa Romeo – 25 punktów
 6. Alpine – 22 punktów
 7. Alpha Tauri – 16 punktów
 8. Haas – 15 punktów
 9. Aston Martin – 5 punktów
 10. Williams – 1 punkt

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności