Szczepan Twardoch coraz szybszy na torze Silesia Ring

Szczepan Twardoch testuje swoje Alpine A110s w każdych warunkach. Ubiegły weekend spędził na profesjonalnym torze wyścigowym, gdzie pod okiem instruktora wycisnął z auta naprawdę bardzo dużo. Był to także jego własny test w roli kierowcy wyścigowego. Zdał go na szóstkę! Zresztą zobaczcie sami.

W ubiegłym roku Szczepan Twardoch został partnerem marki Alpine Katowice i jako znany miłośnik motoryzacji, a w szczególności sportowych aut nie ustaje w doskonaleniu swoich umiejętności za kierownicą. Po „wypadach za miasto” przyszedł czas na kolejną próbę w najbardziej ekstremalnych warunkach – na profesjonalnym torze wyścigowym – Silesia Ring. Autorowi towarzyszył w tym teście instruktor, który czuwał nad bezpieczeństwem ekstremalnego przejazdu.  – Nie jest to mój pierwszy raz z Alpiną na Silesia Ring i zdaje się, że coraz lepiej czuję samochód. Tor jest bardzo wymagający i w zależności od stanu nawierzchni szykuje dla mnie nowe  niespodzianki, tym razem było sucho, więc dało się pojechać szybciej, na granicy przyczepności w zakrętach i tutaj spokojny instruktaż Michała Streera jest nie do przecenienia, to przede wszystkim dzięki niemu zdaje mi się, że każde okrążenie jest lepsze niż poprzednie, chociaż na pewno brakuje mi jeszcze spokoju i płynności, dużo jeszcze przede mną – komentuje swój przejazd zakochany w sportowych samochodach pisarz.

 

Oto relacja wideo z przejazdu Szczepana na torze Silesia Ring:

https://www.youtube.com/watch?v=H_F2DjkVwz4&ab_channel=AlpineKatowice

 

Alpine Katowice i Szczepan Twardoch nie zaprzestają w prezentacji kolejnych etapów rodzącej się przyjaźni pisarza i Alpine A110s. Niebawem kolejne odsłony efektów współpracy marki i jej partnera. Szczepan Twardoch został partnerem marki Alpine Katowice, wyłącznego dystrybutora samochodów Alpine w Polsce w ubiegłym roku.  

Twardoch, to autor bestsellerowych powieści, publicysta, scenarzysta filmowy i pasjonat motoryzacji. To autor przekładany na kilkanaście języków i nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami literackimi - polskimi i zagranicznymi.

 

Nowe Alpine A110 S w skrócie:

  • Moc 300 KM
  • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,2 s
  • Maksymalna prędkość zwiększona do 275 km/h
  • Sportowy układ jezdny
  • Masa własna samochodu gotowego do jazdy od 1 102 do 1 140 kg
  • Sportowy układ wydechowy

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności