[Sprint] Esteban szósty w austriackim sprincie, podczas gdy Fernando nie mógł wystartować

Esteban Ocon z BWT Alpine F1 Team zajął szóste miejsce w dzisiejszym sprincie przed Grand Prix Austrii, podczas gdy Fernando Alonso nie mógł rozpocząć wyścigu z powodu podejrzenia problemu z elektryką w bolidzie.

 

Szóste miejsce Estebana oznacza, że zdobył dla zespołu trzy punkty podczas dzisiejszego sprintu i na jutrzejszym Grand Prix Austrii pojawi się w tym samym miejscu. Zespół zbada sprawę samochodu Fernando przed wyścigiem.

Zaczynając od piątego miejsca, Esteban miał mocny start, utrzymując to samo miejsce przez wczesną część wyścigu. Po tym, jak wyprzedził Kevina Magnussena w bolidzie Haasa, Esteban nie był w stanie utrzymać szarżującego za nim Red Bulla Sergio Pereza, który był w stanie wyprzedzić go na 11. okrążeniu.

Od tej pory Esteban podążał bez zmian aż do flagi w szachownicę, aby zająć szóste miejsce, zanim zatrzymał się na okrążeniu zjazdowym jako środek ostrożności. Zespół przygląda się obu bolidom.

 

Esteban Ocon, rozpoczął P5, ukończył P6:

„Zdecydowanie jestem bardzo zadowolony z szóstego miejsca w dzisiejszym sprincie. Mieliśmy przyzwoity start i udało nam się wyprzedzić Kevina Magnussena na pierwszych kilku okrążeniach, zanim zbudowaliśmy zdrową przewagę nad obydwoma Haasami. Mercedes George'a Russella był dla nas za szybki, ale w końcu czuję, że zmaksymalizowaliśmy dzisiaj nasz rezultat, zapewniając dobrą pozycję startową na jutrzejszym Grand Prix, a także zdobywając kilka punktów po drodze. Jeszcze jedno okrążenie dzisiaj i mogła to być inna historia, ponieważ byłem zmuszony zatrzymać samochód na zakręcie numer 1 podczas okrążenia zjazdowego. Zespół obecnie przygląda się temu, co się stało i jestem przekonany, że możemy być gotowi na jutro”.

 

Fernando Alonso, nie wystartował w sprincie:

„To frustrujące uczucie, nie móc rozpocząć dzisiejszego sprintu. Nie mogliśmy włączyć bolidu na starcie, więc ruszyliśmy do alei serwisowej, a następnie wypróbowaliśmy zewnętrzny akumulator, ale nadal nie było oznak jego włączenia i musieliśmy się po prostu wycofać. Problem wydaje się być czymś związanym z układem elektrycznym i nadal go badamy. Niestety, mimo że w tym roku jeździłem bardzo konkurencyjnie, ja też miałem pecha. Mam nadzieję, że jutro możemy odwrócić fortunę na naszą korzyść i zobaczymy, co możemy zrobić w wyścigu”.

 

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Niestety, dzisiejszy Sprint Race nie spełnił naszych oczekiwań i nie byliśmy w stanie wykorzystać dobrego występu w kwalifikacjach z wczoraj. Chociaż dla Estebana start z szóstego miejsca do jutrzejszego wyścigu to świetny wynik, jesteśmy rozczarowani, że nie daliśmy Fernando szansy na rozpoczęcie dzisiejszego sprintu. Wygląda to na problem z elektrycznością w jego samochodzie, który spowodował, że jego A522 nie uruchomił się na prostej startowej, w alei serwisowej ani w garażu. Ocenimy przyczynę, a także opcje, jakie mamy w jego samochodzie przed jutrzejszym wyścigiem. Esteban pokazał dzisiaj dobre tempo i mamy przydatną wiedzę na temat opon, którą wykorzystamy jutro, aby wspomóc naszą strategię. Z pewnością nie wszystko stracone. Esteban ma jutro wielką szansę na solidne punkty, a z Fernando nigdy nie możesz powiedzieć nigdy – i jestem pewien, że będzie mocno naciskał, aby zakończyć w pierwszej dziesiątce”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

 

Klasyfikacja kierowców

 1. Max Verstappen – Red Bull – 189 punktów
 2. Sergio Perez – Red Bull – 151 punktów
 3. Charles Leclerc – Ferrari – 145 punktów

...

 1. Esteban OconAlpine42 punkty
 2. Fernando AlonsoAlpine28 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów

 1. Red Bull – 340 punktów
 2. Ferrari – 278 punktów
 3. Mercedes – 210 punktów
 4. McLaren – 73 punkty
 5. Alpine – 70 punktów
 6. Alfa Romeo – 51 punktów
 7. Alpha Tauri – 27 punktów
 8. Haas – 22 punkty
 9. Aston Martin – 18 punktów
 10. Williams – 3 punkty

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności