Alpine i Twardoch „poza schematem” w galerii La Squadra

Alpine Katowice po raz kolejny udowadnia, że marka Alpine wymyka się ze schematów. Najnowsza sesja fotograficzna z udziałem Szczepana Twardocha ukazuje te francuskie, sportowe auta w sposób niestandardowy i odbiega od tradycyjnej komunikacji marek samochodowych. Autorem zdjęć i twórcą nieoczywistych plakatów, które będzie można podziwiać w katowickiej galerii La Squadra jest Tomek Mąkolski – fotograf specjalizujący się w projektach motoryzacyjnych i life’stylowych.

Najnowsza sesja Alpine, to kolejny etap zaplanowanej długofalowo współpracy marki z pisarzem Szczepanem Twardochem. Jako zdeklarowany miłośnik motoryzacji czuł się w niej, jak ryba w wodzie, zwłaszcza, że za obiektywem stanął specjalizujący się w sesjach motoryzacyjnych i life’stylowych -  Tomek Mąkolski.

Planem sesji zdjęciowej był tor wyścigowy, ale efekt końcowy zdecydowanie odbiega od standardowych ujęć – na plakatach Mąkolskiego tor przyjął znaczenie symboliczne, a idea kreatywna nadała marce Alpine modowy i nowoczesny styl. 

- Choć charakter naszej sesji było nieco reporterski, a czas mocno ograniczony to udało się skompletować dobry materiał. Moja idea zakładała wyjście poza schemat – w tym przypadku wymyśliłem usunięcie oryginalnego tła, z pozostawieniem charakterystycznych elementów toru i włożenie tego wszystkiego w plakatowy styl. Uzyskaliśmy efekt nowoczesności i niestandardowości, która wydaje się doskonale pasować do charakteru marki – wyjaśnia Tomek Mąkolski, fotograf specjalizujący się w projektach life’stylowych, modowych i motoryzacyjnych.

Dzięki czystej formie prac na pierwszy plan wyłania się Alpine i jej bohater – Szczepan Twardoch. Ten tandem jest nośnikiem naturalnego dla marki komunikatu podkreślającego jej elitarność, niestandardowość i wyjątkowość.

4 listopada na zakończenie sezonu Alpine oryginalne plakaty trafią do galerii La Squadra w Katowicach, gdzie będzie można je podziwiać do końca roku.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności