BWT Alpine F1 Team bez punktów w wyścigu o Grand Prix Włoch

BWT Alpine F1 Team wyjechał bez nagrody z dzisiejszego Grand Prix Włoch, gdy Esteban Ocon zajął jedenaste miejsce, a Fernando Alonso wycofał się z wyścigu na torze Monza.

Fernando wycofał się z rywalizacji na 31. okrążeniu z podejrzeniem problemu z ciśnieniem wody, chociaż jechał na punktowanej pozycji. Zespół pozostaje na czwartej pozycji w mistrzostwach konstruktorów przed ostatnią częścią tegorocznego sezonu, która rozpoczyna się za trzy tygodnie w Singapurze.

Esteban Ocon, rozpoczął P14, ukończył P11:

„To był trudny wyścig dzisiaj i oczywiście rozczarowujące jest ukończenie go zaledwie jedną pozycję od punktów. Samochód sprawował się dobrze, a my mieliśmy dobre tempo wyścigowe, czego nie byliśmy w stanie pokazać, gdy przed nami niczym w ruchu ulicznym robił się tłok. Ponownie skupimy się i zmaksymalizujemy wszystko podczas pozostałych wyścigów, począwszy od Singapuru i później. Z niecierpliwością czekam na małą przerwę, aby odzyskać siły po potrójnej kumulacji weekendów wyścigowych i w pełni przygotować się do wyścigów, w których oba samochody będą ponownie zdobywać punkty w naszej walce o czwarte miejsce w mistrzostwach konstruktorów”.

Fernando Alonso, rozpoczął P6, nie ukończył wyścigu:

„Dzisiejszy wyścig był dla nas niełatwy i wydawało się, że trudno nam nadążyć za samochodami, które nas wyprzedzają na prostych. Następnie musieliśmy wycofać samochód z podejrzenia problemu z ciśnieniem wody, ale nadal musimy zbadać, dlaczego tak się stało. Walczyliśmy w pierwszej dziesiątce i miałem nadzieję, że zobaczymy flagę w szachownicę dojeżdżając na punktowanych lokatach, ale dzisiaj tak się nie stało. To były długie trzy tygodnie; zespół bardzo ciężko pracował i zasługuje na krótką przerwę. Dobrą wiadomością jest to, że wciąż prowadzimy w walce z McLarenem o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, więc jedziemy do Singapuru, aby ponownie znaleźć się w pierwszej dziesiątce”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Jesteśmy z pewnością rozczarowani, że nie zdobyliśmy punktów w dzisiejszym Grand Prix Włoch. Esteban o włos minął się z punktami, dojeżdżając na jedenastym miejscu, a Fernando wycofał się z wyścigu, będąc na konkurencyjnej pozycji. Wygląda na to, że straciliśmy ciśnienie wody w jego samochodzie, co oznaczało, że musiał się zatrzymać, a my przeprowadzimy nasze normalne dochodzenie, aby znaleźć przyczynę i rozwiązanie na przyszłość. Jeśli chodzi o Estebana, postawił się na mocnej pozycji podczas swojego drugiego przejazdu – pokonując okrążenie o jedną sekundę szybciej niż ci z przodu – i walczyłby o punkty przed pojawieniem się na torze samochodu bezpieczeństwa pod koniec rywalizacji. Szkoda, że ​​wyścig nie zakończył się pod zieloną flagą i jestem pewien, że możemy znaleźć lepsze sposoby na poprawę widowiska wyścigów w tego rodzaju scenariuszach. Jako zespół powinniśmy zastanowić się nad pozytywami, a jeśli spojrzymy przez pryzmat potrójnej kumulacji weekendów wyścigowych, zyskaliśmy 26 punktów, co jest dobrym wysiłkiem i bardzo cennym dorobkiem w mistrzostwach. Pod koniec miesiąca wrócimy silniejsi do Singapuru, gdzie spożytkujemy kolejne ulepszenia samochodu”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

 

Klasyfikacja kierowców

 1. Max Verstappen – Red Bull – 335 punktów
 2. Charles Leclerc – Ferrari – 219 punktów
 3. Sergio Perez – Red Bull – 210 punktów

...

 1. Esteban OconAlpine66 punkty
 2. Fernando AlonsoAlpine59 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów

 1. Red Bull – 545 punktów
 2. Ferrari – 406 punktów
 3. Mercedes – 371 punktów
 4. Alpine – 125 punktów
 5. McLaren – 107 punktów
 6. Alfa Romeo – 52 punkty
 7. Haas – 34 punkty
 8. AlphaTauri – 33 punkty
 9. Aston Martin – 25 punktów
 10. Williams – 6 punktów

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności