NOWE ALPINE A110 R

  • Alpine prezentuje zupełnie nowe A110: nowe A110 R
  • Zwinność w radykalnej formie samochód zaprojektowany z myślą
    o doskonałych osiągach i niesamowitych wrażeniach na torze i na drodze
  • Do zobaczenia 4 października o 12:30 (CET) podczas Grand Prix F1 na torze Suzuka w Japonii

 

Po prezentacji nowej gamy Alpine A110 na początku roku i bogatym programie serii limitowanych Alpine kontynuuje rozwój swojej gamy, zapowiadając zupełnie nowy model.

Podczas Grand Prix F1 na torze Suzuka w Japonii zaprezentowana zostanie nowa, radykalna odsłona sportowego coupe A110.

 

R JAK „RADYKALNY”

To długo oczekiwana wersja, która uzupełni gamę A110. Wersja ekstremalna, lżejsza, mocniejsza jeszcze bardziej inspirowana wyścigami samochodowymi, jednym słowem bardziej "radykalna", która zwieńczy gamę A110. Nowe Alpine A110 R, będące wyrazem lekkości i osiągów, zostało zaprojektowane z myślą o dostarczeniu wyjątkowych wrażeń na torze i na drodze.

 

Ten nowy model zostanie zaprezentowany we wtorek 4 października o godzinie 12:30 (CET), a następnie będzie miał swoją europejską premierę na Salonie Samochodowym
w Paryżu od 17 października 2022 roku.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.