BWT Alpine F1 Team wraca do Singapuru z mocnymi piątkowymi treningami na torze Marina Bay

Zespół BWT Alpine F1 Team zakończył piątkowe treningi przed Grand Prix Singapuru na szóstym miejscu Estebana Ocona i ósmym dla Fernando Alonso. Formuła 1 wróciła na tor Marina Bay po raz pierwszy od trzech lat.

To był mocny pokaz możliwości zespołu pod światłami umieszczonymi wokół toru Marina Bay Street Circuit o długości 5,063 km, ponieważ obaj kierowcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce podczas obu sesji treningowych. Esteban był siódmy w pierwszej sesji treningowej i szósty w drugim treningu, a Fernando zajął odpowiednio dziesiątą i ósmą lokatę.

Pierwsza sesja Fernando zakończyła się wcześniej niż oczekiwano, ponieważ zidentyfikowano wyciek oleju ze skrzyni biegów i bolid musiał pozostać w garażu jako środek ostrożności po przejechaniu 11 okrążeń.

Obaj kierowcy w drugiej sesji treningowej korzystali z nowej specyfikacji i ulepszonej podłogi. Rozwiązanie to będzie wykorzystywane w obu samochodach do końca weekendu.

Trzecia sesja treningowa rozpoczyna się w sobotę o 18:00 czasu lokalnego (o 12:00 czasu polskiego), a sesja kwalifikacyjna o 21:00 (czyli o 15:00 czasu polskiego).

Esteban Ocon:

„Naprawdę nie ma to jak jazda w Singapurze! Wspaniale jest wrócić tu po kilku latach. Po obu dzisiejszych sesjach treningowych znów jest całkiem jasne, jak dużym wyzwaniem fizycznie jest ten tor z powodu upału i wilgotności, więc myślę, że większość kierowców będzie zadowolona z tych dodatkowych kilku dni przygotowań przed weekendem wyścigowym. Na torze mieliśmy mocny dzień, przeznaczony przez nas na testowanie nowych aktualizacji i jesteśmy stosunkowo zadowoleni z dzisiejszego przebiegu naszego programu. Dobrze widzieć, że tor nie był tak wyboisty, jak myśleliśmy, że będzie – zwłaszcza z tymi samochodami. Z niecierpliwością czekamy na powrót na tor jutro, z nadzieją na kolejny solidny dzień, aby znaleźć się w jak najlepszej pozycji do niedzielnego wyścigu”.

Fernando Alonso:

„To nie był dla nas idealny dzień z pewnym ograniczeniem przejazdów w pierwszym treningu, po problemie ze skrzynią biegów. Ogólnie rzecz biorąc, 2. sesja treningowa była dobra i chociaż jesteśmy trochę spóźnieni z programem przez ograniczony czas na torze, myślę, że jesteśmy w dobrym miejscu i jestem całkiem pewny siebie przed jutrem. Wydaje się, że modernizacja naszego samochodu jak dotąd działa dobrze, ale będziemy nadal analizować wszystkie dane dziś wieczorem i jutro”.

Matt Harman, Dyrektor Techniczny:

„Wspaniale jest wrócić do Singapuru, nawet jeśli jest bardzo gorąco i wilgotno! To był interesujący dzień treningowy, podczas którego natknęliśmy się na problem ze skrzynią biegów Fernando, w której zidentyfikowano niewielki wyciek oleju. Na wszelki wypadek zdecydowaliśmy się nie uruchamiać ponownie bolidu podczas pierwszej sesji, a przyczynę problemu zbadamy w ciągu najbliższych dni, ponieważ jest to nietypowe zdarzenie. Jego samochód został wyposażony w zamienną skrzynię biegów, aby zapewnić mu możliwość jazdy w drugiej sesji. Podczas drugiej sesji treningowej oba samochody korzystały z nowej, ulepszonej podłogi, która działała zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Mamy trochę pracy do wykonania w nocy i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak potoczy się jutro. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z naszego poziomu osiągów i czeka nas konkurencyjny weekend z obydwoma samochodami”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności