Fernando piąty, Esteban osiemnasty w kwalifikacjach do Grand Prix Singapuru na torze Marina Bay

BWT Alpine F1 Team zakwalifikował się do niedzielnego Grand Prix Singapuru z Fernando Alonso na piątym i Estebanem Oconem na osiemnastym miejscu, po trudnych kwalifikacjach – od deszczu do suchego toru przy światłach wokół Marina Bay.

Sensacyjny wysiłek Fernando w Q3 sprawił, że zapukał do drzwi, prowadzących do pierwszego rzędu, z czasem okrążenia 1 min 49,966 s. Rezultat ten okazał się ostatecznie wystarczającym na piąte miejsce na starcie do jutrzejszego wyścigu. Fernando dwukrotnie wskoczył w trakcie rywalizacji na pierwsze miejsca w sesji kwalifikacyjnej, gdy skutecznie opanowywał suszącą się nitkę toru w ostatnim segmencie ekscytujących kwalifikacji.

Po intensywnej ulewie, która skróciła 3. sesję treningową o 30 minut, tor pozostał wilgotny przez cały wieczór bez oznak szybkiego wysychania.

Esteban miał pecha, że ​​odpadł w Q1 na osiemnastym miejscu po tym, jak przez całą sesję jeździł na oponach pośrednich.

Fernando uplasował się na dziewiątym miejscu, zanim awansował do ostatniej serii sesji kwalifikacyjnej, zajmując piąte miejsce w Q2 na oponach przejściowych.

W trzeciej części czasówki większość zawodników zdecydowała się po raz pierwszy w ciągu dnia jechać na miękkich oponach typu slick, a tor w końcu przekształcił się w suche warunki. Fernando poprawiał się okrążenie po okrążeniu, poprawiając czas z 1 minuty 52,520 sekund do 1 minuty 49,966 sekundy, aby zakwalifikować się na piątym miejscu.

Esteban Ocon, P18, 1:56.337:

„Dzisiejsze kwalifikacje po mojej stronie garażu były trudne i jestem rozczarowany, że odpadłem w Q1 – zwłaszcza, że ​​przez cały weekend mieliśmy mocne tempo. Wyczułem problem z hamulcami, który utrudniał dzisiejszą sesję. Pozytywne jest to, że samochód jest mocny, a naszym celem jest teraz wykorzystanie tego tempa, aby jutro awansować na punktowane pozycje. Wyprzedzanie jest tutaj trudne, ale jak zwykle będziemy mocno naciskać, aby zapewnić dobry wynik dla zespołu”.

Fernando Alonso, P5, 1:49.966:

Zakwalifikowanie się w pierwszej piątce było dziś wspaniałym wynikiem i czuję, że zmaksymalizowaliśmy możliwości, jakie dawały nam trudne warunki. Tor cały czas się zmieniał, więc trzeba było zgadywać, jaka będzie przyczepność w kolejnym zakręcie. Miałem do samochodu zaufanie, które jest potrzebne na takim torze ulicznym, a to pomogło mi zrozumieć warunki i wiedzieć, kiedy musimy zmienić opony na przeznaczone na suchą nawierzchnię. Mam nadzieję na łatwy wyścig jutro, ale zobaczmy, co się stanie z pogodą. Od miejsca na podium dzielą nas tylko dwa miejsca, więc jeśli pozostaniemy skoncentrowani i będziemy mieli czysty start, będziemy na mocnej pozycji”.

Alan Permane, Dyrektor Sportowy:

„Mamy mieszane uczucia po dzisiejszych kwalifikacjach z Fernando na piątym miejscu i Estebanem na osiemnastym. Fernando wykonał sesję podręcznikowo i wykonał fantastyczną robotę w każdym obszarze, aby osiągnąć solidny wynik. Myślę, że jeszcze więcej było możliwe, ale dał z siebie wszystko i postawił się na świetnej pozycji do jutrzejszego wyścigu. Esteban zgłosił problem z hamulcami na ostatnim okrążeniu, na którym naciskał, gdy tor zaczynał przesychać, więc zbadamy, co się tam stało. To zawsze wyzwanie, gdy sesja kwalifikacyjna przechodzi z mokrego na suchy tor, więc trzeba pochwalić dzisiaj cały zespół za bardzo dobrze zarządzaną sesję. Jutro będziemy dążyć do zdobycia dobrych punktów przez Fernando i chociaż wiemy, że Estebanowi będzie ciężko, ponieważ wyprzedzanie jest tutaj trudne, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby doprowadzić go do rywalizacji o punkty”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności