Podwójnie nieukończony wyścig dla BWT Alpine F1 Team podczas frustrującego Grand Prix Singapuru

BWT Alpine F1 Team stanął dziś w obliczu pierwszego podwójnego wycofania się z wyścigu w sezonie 2022 FIA Formuły 1, ponieważ zarówno Fernando Alonso, jak i Esteban Ocon nie ukończyli Grand Prix Singapuru.

Obaj kierowcy szybko odpadli z rywalizacji, a zespół stara się zidentyfikować podejrzane problemy z jednostkami napędowymi w obu samochodach.

Ulewny deszcz przed wyścigiem spowodował jednogodzinne i pięciominutowe opóźnienie na starcie, ponieważ obaj kierowcy zaczynali na oponach przejściowych. Fernando – podczas swojego 350. startu w Grand Prix, rekordzie Formuły 1, na starcie stracił pozycję na rzecz Lando Norrisa i we wczesnych etapach wyścigu był szósty. Po pierwszym pojawieniu się samochodu bezpieczeństwa Fernando bronił szóstego miejsca przed Maxem Verstappenem, zanim został zmuszony wycofać się na 21 okrążeniu.

Esteban zaczął z siedemnastego miejsca na oponach przejściowych i wyglądało na to, że będzie zbliżał się do pierwszej, punktowanej dziesiątki. Niestety, wycofał się z wyścigu, jadąc na trzynastym miejscu na 27. okrążeniu.

Zespół zbada problemy, które spowodowały podwójne wycofanie się z rywalizacji, kierując się zarazem na Suzukę, gdzie czeka nas w przyszły weekend powrót do kalendarza Grand Prix Japonii.

Esteban Ocon, rozpoczął P17, nie ukończył wyścigu:

„To był frustrujący dzień dla zespołu. Z mojej strony problem z jednostką napędową zakończył wyścig przedwcześnie i wiem, że zespół obecnie bada dokładną przyczynę awarii. Oczywiście bardzo rozczarowujące jest opuszczenie Singapuru z podwójnym wycofaniem się z rywalizacji, ale pozytywem, jaki możemy odnieść, jest to, że nasz samochód sprawował się dobrze przez cały weekend i wiemy, że mamy dobre tempo. W przyszłym tygodniu znów ścigamy się na Suzuce, moim ulubionym torze w kalendarzu, więc teraz otrzepiemy się z kurzu i wrócimy silniejsi w Japonii”.

Fernando Alonso, rozpoczął P5, nie ukończył wyścigu:

„Szkoda było tak wcześnie wycofać się z dzisiejszego wyścigu, bo to oznacza, że ​​przegapiliśmy kilka przyzwoitych punktów w mistrzostwach. Myślę, że możemy spojrzeć na pozytywy i ponownie możemy być bardzo dumni z naszego występu w ten weekend. W sobotę walczyliśmy o wysoką piątą i szóstą lokatę – i podobne było w dzisiejszym wyścigu. To był bardzo trudny wyścig w trudnych warunkach i trudno było dostrzec suchą linię na torze. W przyszły weekend mamy kolejny wyścig, więc przynajmniej możemy natychmiast przenieść uwagę na Grand Prix Japonii i wrócić tam do zdobywania punktów”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Niestety, dwukrotnie wycofaliśmy się z dzisiejszego Grand Prix Singapuru, a szkoda, ponieważ przez cały weekend byliśmy bardzo konkurencyjni. Wygląda na to, że mieliśmy podobny problem z jednostką napędową w obu samochodach, co szczegółowo zbadamy. Ważne jest, abyśmy zidentyfikowali pierwotną przyczynę tego, co się stało i wdrożyli środki zapobiegawcze, aby uniknąć powtórki. Jeśli chodzi o postępy w naszym wyścigu, warunki wysychania były trudne, a my mieliśmy wejść w okno pracy, zgodnie z którym można było przejść na opony na suchą nawierzchnię jeszcze przed naszym wycofaniem się z rywalizacji. Takie dni zdarzają się w wyścigach od czasu do czasu i chociaż jest to rozczarowujące uczucie w zespole, mamy kolejny wyścig w przyszły weekend w Japonii, gdzie mamy okazję się zregenerować. Jako zespół wykonamy ten krok po swojemu i już nie możemy się doczekać powrotu na Suzukę i ścigania się na tym fantastycznym torze”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

 

Klasyfikacja kierowców

1. Max Verstappen – Red Bull – 341 punktów
2. Charles Leclerc – Ferrari – 237 punktów
3. Sergio Perez – Red Bull – 235 punktów

...
8. Esteban OconAlpine66 punkty
9. Fernando AlonsoAlpine59 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów

1. Red Bull – 576 punktów
2. Ferrari – 439 punktów
3. Mercedes – 373 punktów
4. McLaren – 129 punktów
5. Alpine – 125 punktów
6. Alfa Romeo – 52 punkty
7. Aston Martin – 37 punktów
8. Haas – 34 punkty
9. AlphaTauri – 34 punktów
10. Williams – 6 punktów

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności