BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Japonii Formuły 1 2022

BWT Alpine F1 Team zapowiada osiemnasty weekend wyścigowy Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2022 roku, Grand Prix Japonii.

Kierowcy Esteban Ocon i Fernando Alonso dzielą się swoimi przemyśleniami na temat osiemnastego wyścigu tego sezonu, który odbędzie w Japonii.

Esteban Ocon:

„To, jak przebiegł dla nas weekend w Singapurze, nie odzwierciedlało faktu, jak konkurencyjny był samochód i jaki ma potencjał, który znamy. Byliśmy bardzo rozczarowani podwójnym wycofaniem się w związku problemami z silnikami i wiem, że zespół ciężko pracuje, aby dotrzeć do sedna problemów, a także upewnić się, że nie powtórzą się one. Niestety takie dni zdarzają się w wyścigach, ale w tym tygodniu mamy szansę szybko wrócić na Suzukę. Wspaniale jest wrócić do Japonii – kraju, w którym wielu z nas nie było od 2019 roku. Z mojej strony nie ścigałem się tutaj od 2018 roku, co wydaje się, że miało miejsce bardzo dawno temu. Myślę, że Suzuka International Racing Course jest jednym z najbardziej ekscytujących torów na świecie i zdecydowanie moim ulubionym w kalendarzu F1. Atmosfera jest naprawdę niesamowita, a fani są zawsze tak oddani i bardzo kompetentni. Mam nadzieję, że są tak samo szczęśliwi, że nas zobaczą z powrotem, jak i my cieszymy się z powrotu do tego pięknego kraju i na tak historyczny obiekt wyścigowy.”

Fernando Alonso:

„Suzuka to ekscytujący test dla kierowców Formuły 1. To historyczny tor i jedno z najfajniejszych miejsc do jazdy. W ten weekend przechodzimy z toru ulicznego na bardziej tradycyjny, ale ma on kilka wymagających zakrętów i sekwencji. Pogoda też może być mieszana, więc nie wiadomo, czego się spodziewać. Uwielbiam też japońską kulturę, a fani potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę. To na pewno jeden z moich ulubionych obiektów wyścigowych w tym roku. Mam tam wiele dobrych wspomnień. Myślę, że jednym z moich najlepszych momentów było wyprzedzenie Michaela Schumachera w słynnym zakręcie 130R. To było dobre wyprzedzanie i nie było ono łatwe do wykonania, biorąc pod uwagę prędkość pokonywania zakrętu. Wygrałem tutaj również wyścig w 2006 roku, co było wielkim momentem w mistrzostwach, zmierzających do finału sezonu w Brazylii. To miejsce ma dla mnie dobre wspomnienia, a fani są tutaj zawsze wspaniali”.

Fakty o Grand Prix Japonii

  • Fernando Alonso przeszedł w Singapurze do historii – Hiszpan ma teraz na koncie najwięcej startów w wyścigach Formuły 1 (350 Grand Prix).
  • Najlepszym finiszem Estebana Ocona na Suzuce było szóste miejsce w 2017 roku.
  • Fernando wygrał na Suzuce w 2006 roku z przewagą +16 sekund nad drugim Felipe Massą.
  • Na obecnym starcie jest czterech poprzednich zwycięzców Grand Prix Japonii (Fernando jest jednym z nich).
  • Sześć Grand Prix Japonii na Suzuce zostało dotkniętych deszczem.
  • Samochody z napędem Renault mają na koncie w wyścigach o Grand Prix Japonii na torze Suzuka 10 zwycięstw, 29 podium, 10 pole position i 481 punktów.
  • Do tej pory byliśmy świadkami 126 startów samochodów z silnikami Renault/Alpine w Japonii.
  • Bolidy z podwoziem Renault/Alpine ścigały się w Japonii 28 razy.Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności