Pierre Gasly kierowcą zespołu BWT Alpine F1 Team w sezonie 2023

Zespół BWT Alpine F1 Team ma przyjemność ogłosić, że Pierre Gasly będzie jeździł u boku Estebana Ocona w sezonie 2023 FIA Formula 1 World Championship. Jako zdobywca Grand Prix i mający wiele miejsc na podium, Pierre łączy ambicję z prawdziwymi wynikami i posiada doświadczenie niezbędne do rozwoju zespołu. Pierre dołącza do zespołu na podstawie wieloletniego kontraktu.

Pochodzący z Rouen w Normandii we Francji Pierre uzupełnia całkowicie francuski skład Alpine, pierwszy od 1995 roku w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA.

26-latek zadebiutował w Formule 1 w 2017 roku ze Scuderia Toro Rosso po zdobyciu tytułu mistrzowskiego GP2 Series w 2016 roku. Następnie przeniósł się do ekipy mistrzów świata – Red Bull Racing, zanim wrócił do Toro Rosso, gdzie odniósł swoje dziewicze zwycięstwo w Grand Prix Włoch 2020, jeżdżąc dla AlphaTauri. Jest dobrze znany Grupie Renault, ponieważ wygrał mistrzostwa Formuły Renault Eurocup 2013, a także ukończył na pozycji wicemistrza w roku 2014 serię Formula Renault 3.5, zanim rywalizował o miejsce w Renault e.dams w Formule E.

Pierre Gasly:

„Cieszę się, że mogę dołączyć do rodziny Alpine i rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze w Formule 1. Jazda dla zespołu, który ma francuskie korzenie, jest czymś wyjątkowym. Znam mocne strony Alpine, przeciw któremu ścigałem się w ciągu ostatnich kilku lat, i wyraźnie widać, że ich postęp i ambicja są imponujące. Chciałbym podziękować Red Bullowi, bo to koniec naszej 9-letniej wspólnej podróży. To dzięki ich zaufaniu i wsparciu zostałem kierowcą Formuły 1, a to, co osiągnęliśmy w Scuderia AlphaTauri przez ostatnie lata, było wyjątkowe. Patrząc w przyszłość, chcę dać maksimum i wykorzystać całe moje doświadczenie, aby walczyć o podium i ostatecznie przyczynić się w przyszłości do walki Alpine o mistrzostwo”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu BWT Alpine F1 Team:

„Bardzo się cieszę, że Pierre dołączy do zespołu w 2023 roku i następnych latach. Jest już sprawdzonym talentem w Formule 1 i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać ten talent w zespole. Nasz zespół ma kilka celów na nadchodzące sezony i mocno wierzę, że nasz skład kierowców jest doskonałym odzwierciedleniem wysokich ambicji zespołu. Ufam, że Pierre i Esteban mogą wspólnie motywować zespół do dalszego postępu w realizacji tych celów. Chcielibyśmy również podziękować Red Bullowi za uzgodnienie warunków, które umożliwiły Pierre'owi podjęcie tego kroku”.

Laurent Rossi, dyrektor generalny (CEO) Alpine:

„Chciałbym powitać Pierre'a w rodzinie Alpine. Jest utalentowanym i zmotywowanym kierowcą, który pozytywnie przyczyni się do realizacji naszych celów w Formule 1. Pierre jest całkowicie zgodny z ambicją i postępem, który do tej pory był znakiem rozpoznawczym projektu Alpine. Ponieważ jest młodym, ale bardzo doświadczonym i odnoszącym sukcesy kierowcą, jego trajektoria jest zgodna z naszą i nie możemy się doczekać wspólnego rozwoju”.

Luca de Meo, dyrektor generalny (CEO) Grupy Renault:

„Z dumą prezentujemy całkowicie francuski skład kierowców od 2023 roku. Nasze korzenie wywodzą się z Francji, a firma Alpine urodziła się w Normandii, więc jest to swego rodzaju zbieg okoliczności. Obaj zawodnicy będą napędzać zespół i Grupę do przodu i mam nadzieję, że możemy stać się symbolem dumy Francji”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności