Mocna sesja kwalifikacyjna na torze Suzuka – Esteban piąty a Fernando siódmy przed Grand Prix Japonii

BWT Alpine F1 Team zajmie mocne pozycje na starcie do jutrzejszego Grand Prix Japonii. Esteban Ocon zakwalifikował się na doskonałej piątej pozycji, a Fernando Alonso uplasował się na siódmym miejscu po zaciętych kwalifikacjach na Suzuce.

Piąte miejsce Estebana odpowiada jego najlepszemu wynikowi w kwalifikacjach sezonu, dorównując jego występom w Arabii Saudyjskiej i na Węgrzech na początku tego roku.

Zespół ma konkurencyjną pozycję do jutrzejszego wyścigu, który odbędzie się o godzinie 14:00 czasu lokalnego (o 7:00 czasu polskiego), gdzie warunki pogodowe będą prawdopodobnie mieszane z dużą szansą na deszcz.

Obaj kierowcy we wszystkich trzech segmentach kwalifikacyjnych znajdowali się w pierwszej szóstce, awansując na czwarte i szóste miejsce w pierwszej części sesji kwalifikacyjnej oraz na drugie i czwarte miejsce w drugiej części kwalifikacji, aby dostać się do pierwszej dziesiątki kierowców, walczących w Q3 o pole position.

W trzeciej części sesji kwalifikacyjnej Fernando wystartował z nowymi miękkimi oponami podczas swojego pierwszego przejazdu, ustawiając czas okrążenia na 1 min 30,322 s. Pierwsza próba Estebana na używanych miękkich oponach sprawiła, że ​​znalazł się na dziesiątym miejscu, zanim wykręcił swój sensacyjny wynik na nowych oponach, poprawiając się o prawie jedną sekundę i osiągając czas 1 minuty 30,165 s, co wystarczyło do zajęcia piątej lokaty. Fernando nie był w stanie poprawić się na kolejnym przejeździe i zakończył kwalifikacje na siódmym miejscu.

Esteban Ocon, P5, 1:30.165:

„Jestem zachwycony dzisiejszym dniem i tym, jak do tej pory przebiegł weekend. Piąte miejsce to dla nas świetny wynik, tuż za Red Bullami i Ferrari. Po rozczarowaniu minionego weekendu bardzo satysfakcjonujące jest odreagowanie w ten sposób i pokazanie naszego potencjału. Ulepszenia działają dobrze, a nasz samochód pasuje do tego toru, więc jest to dobrze wykonana praca ze strony wszystkich na torze i w obu fabrykach. Jesteśmy w solidnej pozycji, aby jutro zdobyć punkty obydwoma samochodami, więc jesteśmy w pełni skoncentrowani na mocnym zakończeniu naszego weekendu wyścigowego o Grand Prix Japonii”.

Fernando Alonso, P7, 1:30.322:

„Cieszę się, że jutro zaczynam z siódmego miejsca. Myślę, że możemy być jeszcze bardziej konkurencyjni w mokrych warunkach, więc mam nadzieję, że jutro pogoda będzie nieco zróżnicowana. Jeśli będzie to chaotyczny wyścig, będziemy mieli o wiele mniej do stracenia niż samochody przed nami, które walczą o mistrzostwo. Samochód sprawował się świetnie przez cały weekend i jestem zaskoczony, jak blisko są wszystkie zespoły w ten weekend, a tylko kilka dziesiątych sekundy dzieli kilka samochodów. Jestem pozytywnie nastawiony do jutrzejszego wyścigu. Jeśli spadnie deszcz, pozostaniemy skoncentrowani, ale istnieje możliwość znalezienia się w pierwszej piątce, mijając linię mety i flagę w szachownicę”.

Alan Permane, Dyrektor sportowy:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych dzisiejszych występów w kwalifikacjach i wyraźnie nasz samochód dobrze pracuje na tym wspaniałym torze, na którym wspaniale jest wrócić do wyścigów. Zorganizowaliśmy dzisiaj trzy solidne segmenty sesji kwalifikacyjnej, w których wszystko było na swoim miejscu i myślę, że znajduje to odzwierciedlenie w rezultatach zawodników. Esteban wykonał świetną robotę, poprawiając się nieustannie przez cały dzień, aby zakwalifikować się na piątym miejscu. Oczywiście punkty są przyznawane w niedziele i jeśli uda nam się utrzymać nasze dwa dotychczasowe miejsca, będziemy w świetnej sytuacji. Pozostaniemy jednak realistami, uważając na naszych bliskich konkurentów i myślę, że jutro możemy mieć konkurencyjny wyścig w każdych warunkach. Istnieje duża szansa na deszcz, ale w piątek podczas deszczowych treningów nie mieliśmy żadnych problemów, więc czekamy na wszystko, co może nam się przydarzyć”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności