Przyszłość Alpine zaczyna się wraz z Alpenglow

Witamy w hipnotyzującej przyszłości Alpine. Alpenglow to rzut oka na modele szosowe i wyścigowe Alpine przyszłości. Alpenglow to także coś więcej niż samochód koncepcyjny: to manifest marki, traktat opisujący jej wizję i plan rozwoju, namacalny symbol planu Renaulucji, torujący drogę dla nadchodzących modeli Garażu Marzeń. To pojazd, który uosabia strategię Alpine jako producenta samochodów drogowych, marki w sportach motorowych i marki, która bierze pod uwagę swoją odpowiedzialność społeczną.

Alpenglow przekazuje emocje, kreatywność i elegancję oraz otwiera drzwi do doskonałości w motoryzacji i sportach motorowych dzięki nowemu zrównoważonemu podejściu, wykorzystując m.in. energię wodorową. Ta koncepcja jest punktem wyjścia dla wszystkich przyszłych projektów, technologii i przełomów w samochodach Alpine, pozostając jednocześnie wierną historii marki. Wszystkie prawdziwe emocje towarzyszące jeździe Alpine są nadal obecne, zarówno na drogach, jak i na torach. Zasiądź za kierownicą samochodów przyszłości marki Alpine.

Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine:

„Potężny i bogaty projekt Alpenglow wskazuje na to, jak samochody Alpine będą wyglądały w przyszłości oraz na naszą wizję rozwoju sportów motorowych. Mając na pokładzie technologię wodorową, wzmacniamy nasze zaangażowanie na rzecz odpowiedzialnej przyszłości i dbania o to, aby przyjemność z jazdy była jak nigdy dotąd.”

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.