BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuły 1 2022

BWT Alpine F1 Team zapowiada dziewiętnasty weekend wyścigowy Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2022 roku, Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Kierowcy Esteban Ocon i Fernando Alonso oraz szef zespołu, Otmar Szafnauer dzielą się swoimi przemyśleniami na temat dziewiętnastego wyścigu tego sezonu, który odbędzie w Stanach Zjednoczonych, w Austin.

Otmar Szafnauer:

„Zawsze jest wspaniale, gdy ścigamy się w Stanach Zjednoczonych – na moim domowym terenie – zwłaszcza w Austin, które jest ulubieńcem wielu z nas w Formule 1. To bardzo wymagający tor, który zwykle przynosi dobre wyścigi z szybkim pierwszym sektorem, długą prostą i kilkoma wolnymi zakrętami pod koniec okrążenia, co daje pewne szanse na wyprzedzanie. Do Singapuru i Japonii przywieźliśmy nową podłogę do samochodu, która działała zgodnie z oczekiwaniami. Szczególnie widzieliśmy ulepszenia na Suzuce, która jest bardziej konwencjonalnym torem niż Marina Bay, i byliśmy zadowoleni z wyników osiąganych przez bolid, co dobrze wróży przyszłym wyścigom. W przypadku Austin wprowadzamy niewielką modyfikację zewnętrznej części najnowszej podłogi, która jest naszą ostatnią aktualizacją bolidu w tym roku”.

Esteban Ocon:

„COTA (Circuit of the Americas) jest jak ekscytująca przejażdżka kolejką górską dla kierowcy i maszyny, która naprawdę wystawia zarówno zawodnika, jak i bolid na próbę. Możesz podzielić tor na dwie części, z bardzo szybkim odcinkiem na początku, który przed zakrętem numer 11 będzie dość płaski. Następnie, podążając długą prostą powrotną, mijamy kultową wieżę obserwacyjną i mierzymy się z kombinacją technicznych zakrętów o niskiej prędkości, aby zakończyć okrążenie. Tor jest szybki i płynny, ale także wyboisty, co zwiększa wyzwanie. Lubię ten obiekt wyścigowy i nie mogę się doczekać powrotu”.

Fernando Alonso:

„To dobry tor do ścigania się. Zwykle zapewnia ekscytujące wyścigi i daje możliwość wyprzedzania. Zawsze lubiłem przyjeżdżać do Ameryki, by ścigać się na tym terenie. W tym sezonie mieliśmy już tam jeden wyścig w Miami, a w przyszłym roku odbędą się trzy Grand Prix. Tor w Austin ma dobrą mieszankę prostych i zakrętów, a także dużo pofałdowań i szerokich zakrętów. Pierwszy sektor jest szczególnie zabawny, ale i stanowi prawdziwe wyzwanie. Kibice naprawdę zakochali się w tym sporcie i mamy gwarancję wspaniałej atmosfery z pełnymi trybunami”.

Fakty o Grand Prix Stanów Zjednoczonych

  • Fernando Alonso poprowadził jako lider swoje pierwsze w historii okrążenie Formuły 1 w Malezji w 2003 roku, a ponad 19 lat później poprowadził okrążenie podczas minionego Grand Prix Japonii 2022.
  • Fernando finiszował na podium toru Circuit of the Americas w inauguracyjnym wyścigu na tym obiekcie w 2012 roku. Jak dotąd jest to jego najlepszy finisz na tym torze.
  • Sezon 2016 był jedynym, w którym Esteban Ocon został pokonany przez kolegę z zespołu na tym torze.
  • Od inauguracyjnego Grand Prix w 2012 roku na torze wygrywało tylko pięciu kierowców.
  • Najlepszym finiszem Estebana w Austin jest szósta pozycja w 2017 roku.
  • Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2012 było również pierwszym razem, gdy Lewis Hamilton, Sebastian Vettel i Fernando Alonso znaleźli się razem na podium.
  • Samochody napędzane jednostką silnikową Renault odniosły w Austin jedno zwycięstwo, zdobyły siedem miejsc na podium, dwa pole position i 226 punktów.
  • Do tej pory widzieliśmy dwanaście startów samochodów z napędem Renault/Alpine na torze COTA.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności