BWT Alpine F1 Team przygotowuje się do Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin z płynnym dniem treningowym

BWT Alpine F1 Team przeprowadził produktywny program piątkowych treningów w ramach przygotowań do Grand Prix Stanów Zjednoczonych w ten weekend na zapełnionym przez kibiców Circuit of the Americas w Austin w Teksasie.

Fernando zakończył 1. sesję treningową na szóstym miejscu, uzyskując czas 1 min 37,713 s, podczas gdy Esteban – ubrany w specjalny kask inspirowany Spidermanem – zakończył pierwszy trening na jedenastym miejscu z czasem okrążenia 1 min 38,102 s.

Esteban jeździł w treningu ze zaktualizowaną podłogą z rewizją krawędzi podłogi z poprzedniej wersji, a Fernando otrzyma tę samą specyfikację podłogi w następny weekend wyścigowy, w Meksyku. 2. sesja treningowa została przedłużona o dodatkowe 30 minut, aby uwzględnić testy prototypowych opon Pirelli. Obaj kierowcy przejechali 26 okrążeń w ramach gromadzenia danych dla Pirelli na 2023 rok.

Sobotnia 3. sesja treningowa rozpocznie się o 14:00 czasu lokalnego (21:00 czasu polskiego), po niej zaś nastąpi sesja kwalifikacyjna o 17:00 (północ czasu polskiego).

Esteban Ocon:

„Miło jest wrócić do Austin i jeździć na Circuit of the Americas – torze, który naprawdę lubię. To był oczywiście niezwykły piątek dla wszystkich, ponieważ tak naprawdę mieliśmy tylko 1. sesję treningową do pracy nad naszymi ustawieniami z tegorocznymi oponami, co sprawiło, że był to dla nas stosunkowo krótki dzień. Interesujące było jednak przetestowanie przyszłorocznych opon podczas 2. sesji treningowej wraz z nowymi temperaturami koca grzewczego i różnymi innymi rzeczami, nad którymi będziemy pracować w 2023 roku. Przyjrzymy się uważnie danym z obu sesji i zobaczymy, jakie elementy konfiguracji możemy wykorzystać jutro podczas treningu i kwalifikacji”.

Fernando Alonso:

„To było dla nas dzisiaj dobre piątkowe przygotowanie i pomyślnie zakończyliśmy nasz program biegowy. Będziemy kontynuować naszą analizę przez noc i jutro w trakcie 3. sesji treningowej, abyśmy mogli znaleźć się w jak najlepszej formie podczas kwalifikacji. Tego popołudnia mieliśmy również test opon Pirelli i mamy nadzieję, że zdobędą z niego wiele danych. Wspaniale jest być z powrotem przed fanami tutaj w Austin i nie możemy się doczekać jutrzejszych kwalifikacji”.

Ciaron Pilbeam, główny inżynier wyścigowy:

„To był spokojny dzień w Austin z dwoma pracowitymi sesjami treningowymi. Musieliśmy zmieścić się bardziej niż zwykle w naszym programie 1. sesji treningowej, ponieważ 2. sesja treningowa była poświęcona testowaniu prototypowych opon Pirelli. Pierwsza sesja przebiegała dobrze, a podczas niej Esteban korzystał z zaktualizowanej podłogi, która działała zgodnie z oczekiwaniami i zgodnie z naszymi przygotowaniami przed wydarzeniem. Chociaż część toru została odnowiona od zeszłego roku, miejscami nadal jest wyboista, a nasz samochód wydawał się dobrze radzić sobie w tych warunkach. Mamy dobrą bazę do pracy przez resztę weekendu i wykonamy naszą zwykłą pracę w piątek wieczorem, przygotowując się do jutrzejszych kwalifikacji, w których zamierzamy wprowadzić dalsze ulepszenia”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności