Gratka dla fanów F1 – bolid na wyciągnięcie ręki!

Po raz pierwszy w Polsce – już 3 listopada bolid teamu BWT Alpine F1 będzie główną atrakcją dnia otwartego w salonie Alpine Katowice. Bliskie spotkanie z bolidem F1, to dla każdego fana Formuły 1 niebywała atrakcja. Ale nie jedyna zaplanowana na ten dzień!

Już 3 listopada od godziny 12.00 do 20.00 w sąsiadującej z salonem Alpine Galerii La Squadra będzie można podziwiać model bolidu BWT Alpine F1 Team. To pierwsza jak dotąd szansa na bliskie spotkanie z jednym z najszybszych i najbardziej rozwiniętych technologicznie pojazdów na świecie.

Showcar samochodu wyścigowego, którym w tym sezonie ścigają się Esteban Ocon i Fernando Alonso, (od przyszłego sezonu zastąpi Pierre Gasly), będzie można obejrzeć z bliska i przekonać się, jakim dziełem sztuki i nowych technologii jest bolid Formuły 1.

To nie jedyna atrakcja, jaka czeka na odwiedzających. Dla miłośników Formuły 1 przygotowano specjalne stoisko Pirelli, na którym będzie m. in. pokazana opona wykorzystywana przez zawodników rywalizujących w królowej motorsportu.

Pod gościnnym dachem La Squadry wyeksponowane zostaną dla odwiedzających także drogowe modele samochodów Alpine.

Wśród atrakcji będzie także coś dla miłośników fotografii artystycznej. Na gości czeka wystawa prac Tomasza Mąkolskiego, zatytułowana Szczepan Twardoch x Alpine A110. Wystawa uwiecznia przygodę tego znakomitego pisarza i ambasadora marki Alpine w Polsce z flagowym modelem francuskiego producenta.

Po uczcie dla duszy, będzie szansa na ucztę dla ciała – z myślą o fanach Formuły 1 restauracja przygotowała specjalne menu dla klientów.
Wydarzenie jest częścią aktywności związanych z zakończeniem sezonu Alpine 2022.

Zespół BWT Alpine F1 Team zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów, a jego kierowcy - Esteban Ocon i Fernando Alonso - plasują się odpowiednio na 8. i 9. pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców podczas trwającego sezonu. W ubiegłym roku Esteban Ocon w bolidzie Alpine A521 zwyciężył podczas Grand Prix Węgier, sięgając po jedyne do tej pory zwycięstwo w historii francuskiego zespołu po tym, jak zastąpił on team fabryczny Renault w Formule 1.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.