BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Meksyku Formuły 1 2022

BWT Alpine F1 Team zapowiada dwudziesty weekend wyścigowy Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2022 roku, Grand Prix Meksyku.

Kierowcy Esteban Ocon i Fernando Alonso oraz kierowca Akademii Alpine Jack Doohan dzielą się swoimi przemyśleniami na temat dwudziestego wyścigu tego sezonu, który odbędzie w Mexico City.

Esteban Ocon:

„Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o wyścigach w Mexico City, jest duża wysokość. Biorąc pod uwagę ponad 2000 m n.p.m. tor ten jest najwyżej położonym torem, na który przyjeżdżamy w ciągu całego roku. Oczywiście wysokość ma istotny wpływ na wiele rzeczy, w tym na układy chłodzenia samochodu, właściwości aerodynamiczne i zachowanie opon. Ale lubię jeździć na tym torze, ponieważ prezentuje on dobrą mieszankę zakrętów z różnymi prędkościami i wieloma prostymi, z trzema strefami DRS”.

Fernando Alonso:

„To tylko krótki lot do Meksyku z Austin, a po minionym weekendzie wszyscy wciąż jesteśmy pełni adrenaliny. Jesteśmy gotowi na ten weekend i pewni, że możemy zdobyć kilka mocnych punktów, jeśli będziemy mieli czysty weekend. Jestem pewien, że walka o czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów będzie kontynuowana aż do Abu Zabi, więc musimy maksymalizować nasze weekendy. Tor jest wyjątkowym wyzwaniem dla samochodu ze względu na ekstremalnie dużą wysokość i ciśnienie w silniku, które się z tym wiąże.”

Jack Doohan:

„Po pierwsze, jestem niezmiernie wdzięczny zespołowi za umożliwienie mi jazdy w 1. sesji treningowej. To fantastyczna okazja dla mnie i jestem naprawdę podekscytowany możliwością jazdy samochodem Estebana podczas treningu. Jest to kolejny krok bliżej do osiągnięcia mojego ostatecznego celu, jakim jest dotarcie do Formuły 1 i zrobię, co w mojej mocy, aby wyciągnąć jak najwięcej z tego doświadczenia. Jeździłem A522 na torze Monza we wrześniu w dniu filmowym, więc było to dobre doświadczenie dla mnie, aby nabrać prędkości z początkowym wyczuciem, jak jeździ się współczesnymi samochodami Formuły 1. Ponadto pogłębiłem swoje przygotowania, trenując przez pewien czas na symulatorze w Enstone, gdzie mogłem jeździć po torze i zebrać wiedzę i zrozumieć niektóre cechy toru, co było dla mnie bardzo korzystne.”

Fakty o Grand Prix Meksyku:

  • Były zespół Lotus z Enstone ma rekord największej liczby zwycięstw w Meksyku od pierwszego Grand Prix w 1963 r.
  • Esteban Ocon ma rekord 100% ukończenia wyścigów na tym torze, ale jego piąte miejsce w 2017 roku to jedyny przypadek, kiedy opuścił tor z punktami zdobytymi podczas wyścigu.
  • Jack Doohan po raz pierwszy pojawi się na oficjalnej sesji Formuły 1 w ten weekend w Mexico City podczas pierwszej sesji treningowej.
  • To zarazem pierwszy wyścigowy występ Jacka na tym torze.
  • Jack jest obecnie czwarty w klasyfikacji kierowców FIA Formuły 2, a do zaplanowanego pod koniec listopada w Abu Zabi finału sezonu pozostał tylko jeden weekend wyścigowy.
  • Najlepszym finiszem Estebana w Meksyku jest piąta pozycja w 2017 roku.
  • Najlepszy finisz Fernando w Meksyku to dziewiąte miejsce w 2021 roku.
  • Tor znajduje się 2240 metrów nad poziomem morza, a więc jest zdecydowanie najwyżej położonym torem w kalendarzu F1 w sezonie 2022.
  • Główna prosta startowa z linią startu/mety ma oszałamiającą długość 1,2 km.
  • Podczas wyścigu kierowcy mają do pokonania łącznie aż 1207 zakrętów.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności