Esteban zajmuje ósme miejsce, a Fernando odpada z rywalizacji podczas Grand Prix Meksyku

Zespół BWT Alpine F1 Team zdobył cztery punkty podczas dzisiejszego Grand Prix Meksyku. Esteban Ocon zajął ósme miejsce w to trudne popołudnie na torze Autodromo Hermanos Rodriguez, na którym Fernando Alonso wycofał się z wyścigu sześć okrążeń przed końcem z powodu awarii cylindra.

Zespół wyglądał na gotowy do zajęcia siódmego i ósmego miejsca przed niefortunnym wycofaniem się Fernando, a Esteban zarządzał problemami z chłodzeniem w drugim etapie wyścigu.

Obaj kierowcy szybko wystartowali, a Fernando wyprzedził Lando Norrisa i Valtteriego Bottasa, zajmując siódme miejsce. Esteban również wyprzedził bolid McLarena oznaczony numerem 4, awansując na dziewiąte pod koniec pierwszego okrążenia.

Esteban zjechał do boksów na 34. okrążeniu, sięgając po twardą mieszankę opon i dążąc do dojechania na nich do końca tego 71-okrążeniowego wyścigu, a Fernando na 42. okrążeniu również zmienił opony na twardą mieszankę. Po powrocie z boksów Hiszpan zajmował siódme miejsce, z Estebanem na ósmym po tym, jak ten płynnym ruchem wyprzedzi po zewnętrznej stronie zakrętu numer 1 Valtteriego Bottasa.

Fernando stracił cylinder w jednostce napędowej na 52. okrążeniu i robił wszystko, co w jego mocy, aby poradzić sobie z brakiem mocy aż do wycofania się z rywalizacji na 65. okrążeniu. Esteban był siódmy, ale miał problemy z chłodzeniem – znany problem w Mexico City na tak dużej wysokości – i został wyprzedzony przez Daniela Ricciardo na 60. okrążeniu, ostatecznie zajmując ósme miejsce podczas przejazdu pod flagą w szachownicę.

Esteban Ocon, rozpoczął P10, ukończył P8:

„To był ciężki wyścig dla zespołu. Byliśmy na ważnej, podwójnej punktowanej pozycji zbliżając się do końca wyścigu, dopóki nie spotkało nas niefortunne wycofanie się Fernando z rywalizacji. W moim przypadku borykaliśmy się z problemami z chłodzeniem w drugiej połowie wyścigu i musieliśmy sobie z tym poradzić, co oznaczało, że nie mogliśmy dorównać tempu McLarenom pod koniec wyścigu, minimalnie mijając się z możliwością wykorzystania kary czasowej, nałożonej na Daniela Ricciardo. Odchodzimy z kilkoma punktami, ale musimy upewnić się, że te problemy się nie powtórzą, jeśli mamy pozostać na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw”.

Fernando Alonso, rozpoczął P9, nie ukończył wyścigu:

„Niestety nie mogliśmy ukończyć dzisiaj wyścigu po mocnym starcie i dobrych przejazdach, co oznaczało, że wyglądaliśmy na gotowych do zdobycia kilku dobrych punktów. Czułem się bardzo szybki w obu przejazdach, najpierw na pośredniej, a potem na twardej mieszance opon. Jednak na 18 okrążeń przed końcem wyścigu straciliśmy cylinder w silniku, co ostatecznie zmusiło nas do zatrzymania samochodu pomimo naszych najlepszych starań. Austin i Meksyk były dla mnie dwoma bardzo dobrymi weekendami i szkoda, że ​​nie zdobyliśmy punktów, na które zasłużyliśmy. Przed nami jeszcze dwa weekendy wyścigowe i musimy upewnić się, że zdobędziemy więcej punktów w naszej walce o czwartą pozycję”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Ten wyścig jeszcze przed rozpoczęciem miał okazać się trudny ze względu na wyjątkowe warunki w Mexico City, a my wyjeżdżamy tutaj rozczarowani faktem, że tylko jeden samochód dojechał do flagę w szachownicę. Niestety, Fernando doznał awarii cylindra na 52. okrążeniu i musiał radzić sobie na pięciu cylindrach – co oznaczało znaczny brak mocy – aby spróbować utrzymać się w punktach. Ostatecznie problem nie został rozwiązany i musiał wycofać samochód z rywalizacji. Esteban stanął z kolei przed wyzwaniem z pewnymi problemami z chłodzeniem od dość wczesnego etapu wyścigu. Z tego powodu musiał zwalniać i przyspieszać, przez co poświęcił znaczną część czasu okrążenia. Dobrze sobie poradził, sprowadzając samochód do domu na ósmym miejscu i zdobywając kilka cennych punktów dla zespołu. Wiemy, że niezawodność będzie kluczem w naszej walce o mistrzostwo i jest to coś, co nas zawiodło po pokazaniu tak wysokiego poziomu osiągów w ostatnich wyścigach. Jestem przekonany, że możemy naprawić te problemy, przechodząc do ostatnich dwóch wyścigów sezonu”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

Klasyfikacja kierowców

1. Max Verstappen – Red Bull – 416 punktów
2. Sergio Perez – Red Bull – 280 punktów
3. Charles Leclerc – Ferrari – 275 punktów

...

8. Esteban OconAlpine82 punkty
9. Fernando AlonsoAlpine71 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów

1. Red Bull – 696 punktów
2. Ferrari – 487 punktów
3. Mercedes – 447 punktów
4. Alpine – 153 punkty
5. McLaren – 146 punktów
6. Alfa Romeo – 53 punkty
7. Aston Martin – 49 punktów
8. Haas – 36 punktów
9. AlphaTauri – 35 punktów
10. Williams – 8 punktów

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności