BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix São Paolo Formuły 1 2022

BWT Alpine F1 Team zapowiada przedostatni weekend wyścigowy Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2022 roku, Grand Prix São Paolo.

Kierowcy Esteban Ocon i Fernando Alonso dzielą się swoimi przemyśleniami na temat dwudziestego pierwszego wyścigu tego sezonu, który odbędzie w Brazylii.

Esteban Ocon:

„Jeśli chodzi o przygotowania, podchodzę do tego tak samo, jak w każdy inny weekend Grand Prix. Ale oczywiście ten format zmusza wszystkie zespoły do ​​bycia w najlepszej formie od samego początku, a nie na przykład od sobotniego popołudnia, co mi się podoba. Do zdobycia jest więcej punktów i zazwyczaj jest to dobry występ dla fanów. To ostatni duży krok w sezonie, z Abu Zabi w następnym tygodniu, i wiem, że wszyscy w zespole wyścigowym i w obu fabrykach dają z siebie 110%, aby ukończyć sezon na wysokim poziomie”.

Fernando Alonso:

„Zawsze jest element nieznanego podczas wyjazdu do Brazylii. Ten kraj ma tendencję do dostarczania nam ciekawych wyścigów i wyników. Pogoda jest trudna do przewidzenia i widzieliśmy w przeszłości kilka absolutnie klasycznych wyścigów z powodu tej nieprzewidywalności. Prawdopodobnie zobaczymy mieszane warunki pogodowe w kwalifikacjach, sprincie lub wyścigu. Dzięki formatowi Sprintu mamy dwie próby zdobycia punktów i poszerzenia naszej przewagi nad kierowcami McLarena, zmierzając do finałowego Grand Prix tego sezonu w Abu Zabi”.

 

Fakty o Grand Prix São Paolo:

 • Będzie to dziewiętnasty występ Fernando Alonso na torze Interlagos; oznacza to, że w liczbie startów na tym torze dorówna przodującemu w tym zestawieniu Rubensowi Barrichello.
 • Dwa mistrzostwa świata Fernando zdobyte w 2005 i 2006 roku pozwoliły mu sięgnąć po koronę właśnie podczas Grand Prix Brazylii – z dwoma wyścigami do końca w 2005 roku oraz podczas finału sezonu w 2006 roku.
 • Esteban Ocon zdobył już więcej punktów niż w poprzednim sezonie (82 punkty w 2022 roku względem 74 punktów w 2021)
 • BWT Alpine F1 Team brakuje dwóch punktów do wyrównania swojego wyniku punktowego z 2021 r.
 • Najlepszym finiszem Fernando na Interlagos jest drugie miejsce – odnotowane trzykrotnie: w 2006, 2008 i 2012 roku.
 • Fernando również zanotował osiem miejsc na podium na tym torze. Michael Schumacher jest liderem tego zestawienia – dziesięć razy finiszował w pierwszej trójce w Brazylii.
 • Najlepszym finiszem Estebana jest ósma pozycja, zdobyta w zeszłorocznym Grand Prix.
 • São Paulo znajduje się 800m n.p.m. – to dramatyczna redukcja względem Meksyku.
 • Dwudziestoletni kierowca Alpine Academy, Caio Collet, pochodzi z São Paulo i odniósł w tym sezonie dwa zwycięstwa w mistrzostwach FIA Formuły 3.
 • Samochody z napędem Renault mają tutaj na koncie 10 zwycięstw, 32 miejsca na podium, 13 pole position i 485 zdobytych punktów.
 • Czeka nas 153 start samochodów z napędem Renault/Alpine w Brazylii.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności