BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Abu Zabi Formuły 1 2022

BWT Alpine F1 Team zapowiada ostatni weekend wyścigowy Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2022 roku, Grand Prix Abu Zabi.

Kierowcy Esteban Ocon i Fernando Alonso oraz szef zespołu, Otmar Szafnauer, dzielą się swoimi przemyśleniami na temat dwudziestego drugiego wyścigu tego sezonu, który odbędzie się na torze Yas Marina.

Esteban Ocon:

„Mamy nadzieję przenieść impet z ostatniej niedzieli także na ten weekend. Nasz pakiet jest konkurencyjny, a samochód powinien się tam dobrze spisać. Przygotowania przed wyścigiem pozostaną takie same, jak zawsze i jesteśmy przekonani, że możemy mieć dobry tydzień w Abu Zabi i zakończyć sezon na wysokim poziomie. To był intensywny rok pełen wzlotów i upadków, a wszyscy pracowali niesamowicie ciężko, ale zdecydowanie nie jest to jeszcze czas na relaks. Ostatni raz naciskamy jako zespół i jestem pewny tego, że osiągniemy nasz cel. Sprawmy, by ten wyścig był niezapomniany!”.

Fernando Alonso:

„Cieszyło mnie ściganie się dla Alpine i bycie z powrotem w Enstone i Viry. Mam bardzo miłe wspomnienia z mojej przeszłości z Renault, a teraz z Alpine w obu fabrykach, a zespół zawsze będzie miał specjalne miejsce w moim sercu. Wróciłem do Formuły 1 na początku sezonu 2021, a zespół przywitał mnie i sprawił, że od razu poczułem się komfortowo. Od tego czasu osiągnęliśmy kilka dobrych wyników. Podium w Katarze było dla mnie osobistym wydarzeniem i czymś, co osiągnęliśmy w tamten weekend dzięki naszym zasługom. Wszyscy mieliśmy do czynienia z zupełnie nowym zestawem przepisów na 2022 rok, a zespół dobrze sobie poradził, aby nadążyć za tymi zmianami i dokonaliśmy postępu w porównaniu z ubiegłym rokiem”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Nadal mamy pracę w ten weekend, aby zakończyć sezon zdobyciem punktów przez oba samochody. Walka w mistrzostwach wciąż jest bliska i chociaż wyścig w zeszły weekend dał nam mocną pozycję, to do końca wyścigu nie ma mowy o odpuszczaniu! Dlatego pozostaniemy skupieni na zadaniu, jakim jest dobre przygotowanie się w piątek, awans do Q3 w sobotę, a następnie dobre ściganie się obydwoma samochodami w niedzielę. Mamy także Jacka Doohana w samochodzie podczas pierwszej sesji treningowej i liczymy na jego wkład w weekendowe wyniki zespołu. To był długi sezon i wiem, że wszyscy w zespole czekają na zasłużoną przerwę. To ostatnia szansa na naciskanie na rywali, tutaj w Abu Zabi i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak przebiegnie weekend wyścigowy kończący ten sezon”.

Fakty o Grand Prix Abu Zabi:

  • Zespół BWT Alpine F1 Team ukończył Grand Prix Abu Zabi w 2021 roku z Fernando Alonso na ósmym miejscu i Estebanem Oconem na dziewiątym miejscu na torze Yas Marina.
  • Fernando wyrównał swój najlepszy wynik w sezonie w Brazylii, kończąc wyścig po raz trzeci w tym roku na piątej pozycji (podobnie jak w Wielkiej Brytanii i Belgii).
  • Najlepszy wynik Fernando w Abu Zabi to drugie miejsce (w 2011 i 2012 roku).
  • Najlepszy wynik Estebana Ocona na torze Yas Marina to ósme miejsce (2017 rok).
  • Estebanowi brakuje jednego punktu do wyrównania swojego najlepszego wyniku w sezonie Formuły 1 (87 punktów w 2017 r.)
  • Fernando ma dokładnie taką samą liczbę punktów przed tym weekendem, z jaką zakończył kampanię w 2021 roku (81 punktów).
  • To będzie 355 występ Fernando w Grand Prix.
  • Będzie to drugi występ Jacka Doohana w oficjalnej sesji Formuły 1.
  • Jack zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców FIA Formuły 2, a runda finałowa odbędzie się w ten weekend obok Formuły 1. Do trzeciego miejsca brakuje mu dziewięciu punktów.
  • Samochody napędzane silnikami Renault odniosły cztery zwycięstwa, zdobyły osiem miejsc na podium, trzy pole position i 340 punktów w Abu Zabi.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności