Ostatni piątek na torze w sezonie 2022 dla BWT Alpine F1 Team

Zespół BWT Alpine F1 Team zakończył ostatnie piątkowe sesje treningowe Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2022, rozpoczynając przygotowania do finału sezonu w Abu Zabi.

Jack Doohan, kierowca Alpine Academy, przejął stery bolidu A522 należącego do Fernando Alonso w pierwszej sesji treningowej, kończąc swoją drugą w historii sesję Formuły 1 dla zespołu. Australijczyk, który w ten weekend startuje również w finałowej rundzie Mistrzostw FIA Formuły 2 2022, zakończył swoją sesję na dziewiętnastym miejscu, podczas gdy Esteban Ocon uplasował się na dwunastym miejscu w tabeli pomiaru czasu.

Gdy włączyły się reflektory podczas drugiego wolnego treningu dla kierowców, Fernando wrócił do kokpitu i wraz z Estebanem zakończył solidną wieczorną sesję treningową. Esteban zajął siódme miejsce z czasem okrążenia 1 min 26,038 sek., a Fernando był tuż za nim na ósmym miejscu, z mniej niż jedną dziesiątą sekundy dzielącą parę.

Jutrzejsza trzecia sesja treningowa rozpocznie się o 14:30 czasu lokalnego (11:30 czasu polskiego) przed kwalifikacjami o 18:00 (15:00 czasu polskiego).

Esteban Ocon:

„Jazda przy światłach w Abu Zabi to zawsze przyjemność, a ostatni piątek sezonu był dla nas solidny. Było kilka dobrych ogólnych ulepszeń wprowadzonych pomiędzy pierwszą i drugą sesją treningową, a my dobrze zrozumieliśmy miękkie i średnie opony w obu sesjach. To był ogólnie pozytywny dzień, ale to tylko trening i jutro będziemy musieli dać z siebie wszystko, aby uzyskać dobry wynik w kwalifikacjach. To nie jest najłatwiejszy tor w kalendarzu pod względem wyprzedzania, więc będziemy musieli dzisiaj ciężko pracować, aby zapewnić sobie dobrą pozycję przed ostatnią sesją kwalifikacyjną w roku”.

Fernando Alonso:

„Jest ostatni piątek roku i oczywiście miałem dzisiaj trochę mniej czasu na treningi niż zwykle, po tym jak Jack Doohan przejął mój bolid w pierwszej sesji treningowej. Mniej więcej od razu byłem na bieżąco i dostosowałem się do samochodu w sesji wieczornej, dzięki czemu płynnie zakończyliśmy nasz program. Jednak balans w samochodzie wciąż wymaga trochę pracy, abyśmy mogli mieć wygodny samochód na jutro, zwłaszcza w kwalifikacjach. Każdy dzień wydaje się ostatnim dniem, więc staram się cieszyć każdą chwilą z zespołem”.

Matt Harman, dyrektor techniczny ds. podwozia:

„Ogólnie rzecz biorąc, był to dla nas stosunkowo spokojny dzień na torze podczas ostatnich piątkowych sesji treningowych w tym roku. Wspaniale było mieć Jacka z powrotem w samochodzie podczas pierwszej sesji. Wykonał świetną robotę na dwóch kompletach miękkich opon i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć go ponownie za kierownicą we wtorek. W ramach 2. sesji treningowej przeprowadziliśmy dość konwencjonalną sesję, przygotowującą do reszty weekendu. Wciąż mamy przed sobą więcej pracy, ale chciałbym podziękować wszystkim zespołom inżynierów w Viry i Enstone za ich ciężką pracę w tym sezonie nad opracowaniem zupełnie nowego samochodu. Jestem dumny z wysiłków wszystkich osób i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć w rozwoju samochodów w 2023 roku!”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności