Save the date! 16.02.23

Kolejny sezon zmagań kierowców i zespołów Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami! Choć pierwsze Grand Prix odbędzie się dopiero w marcu, wcześniej czeka nas kilka innych wydarzeń. Po pierwsze – czekają nas testy przedsezonowe w Bahrajnie. Zaplanowane zostały w terminie od 23 do 25 lutego i będą mieć miejsce na pustynnym torze Sakhir. Jeszcze przed testami zespoły powinny jednak zdradzić kibicom, jak wyglądają ich tegoroczne konstrukcje.

Nie inaczej jest w przypadku BWT Alpine F1 Team – zespół swój najnowszy bolid, oznaczony jako Alpine A523, zaprezentuje 16 lutego. Specjalne wydarzenie, związane z premierą bolidu, będzie mieć miejsce w Londynie. To właśnie podczas tego wydarzenia, którego kibice Formuły 1 oraz fani marki Alpine nie mogą przegapić, po raz pierwszy ujrzymy w pełni francuski duet kierowców – Estebana Ocona i Pierre'a Gasly'ego – wraz z ich tegorocznym narzędziem pracy. Maszyną, w której cały zespół pokłada ogromne nadzieje na ten rok.

Gorąco zachęcamy do zapisania sobie tej daty, zarezerwowania miejsca w kalendarzu, a następnie oglądania na żywo premiery tegorocznego bolidu zespołu BTW Alpine F1 Team.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.