Obraz Alpine A110S z podpisami Szczepana Twardocha i Tomka Mąkolskiego trafia na WOŚP

Jednym z wydarzeń, które towarzyszyły nam w minionym roku, była sesja zdjęciowa Twardoch i Alpine poza schematem, w której Tomek Mąkolski ujął w swoim obiektywie pisarza Szczepana Twardocha i Alpine A110S. W ramach tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy istnieje możliwość wylicytowania obrazu, będącego jednym ze zdjęć z tej sesji, wraz z podpisami Szczepana Twardocha i Tomka Mąkolskiego.

Rozmiar obrazu to A0 (84,1 x 118,9 cm) w związku z czym zachęcamy do odbioru osobistego w siedzibie Alpine w Katowicach. Istnieje możliwość wysyłki kurierem na terenie Polski bez dodatkowych kosztów.

Alpine Katowice po raz kolejny udowadnia, że marka Alpine wymyka się ze schematów. Najnowsza sesja fotograficzna z udziałem Szczepana Twardocha ukazuje te francuskie, sportowe auta w sposób niestandardowy i odbiega od tradycyjnej komunikacji marek samochodowych. Autorem zdjęć i twórcą nieoczywistych plakatów jest Tomek Mąkolski – fotograf specjalizujący się w projektach motoryzacyjnych, modowych i lifestylowych. Najnowsza sesja Alpine to kolejny etap zaplanowanej długofalowo współpracy marki z pisarzem Szczepanem Twardochem. Jako zdeklarowany miłośnik motoryzacji czuł się w niej, jak ryba w wodzie. Planem sesji zdjęciowej był tor wyścigowy, ale efekt końcowy zdecydowanie odbiega od standardowych ujęć – na plakatach Mąkolskiego tor przyjął znaczenie symboliczne, a idea kreatywna nadała marce Alpine modowy i nowoczesny styl.

Charakter naszej sesji był nieco reporterski, zdjęcia poszły wyjątkowo szybko, zwłaszcza, że Szczepan jest niezwykle konkretnym modelem. Moja idea zakładała wyjście poza schemat – w tym przypadku wymyśliłem usunięcie oryginalnego tła, z pozostawieniem charakterystycznych elementów toru i włożenie tego wszystkiego w plakatowy styl. Uzyskaliśmy efekt nowoczesności i niestandardowości, która wydaje się doskonale pasować do charakteru marki – wyjaśnia autor zdjęć.

Dzięki czystej formie prac na pierwszy plan wyłania się Alpine i jej bohater – Szczepan Twardoch. Ten tandem jest nośnikiem naturalnego dla marki komunikatu podkreślającego jej elitarność, niestandardowość i wyjątkowość. Wszystkie prace można było oglądać podczas wystawy w Alpine Katowice w listopadzie 2022, a przedstawiony obok obraz wraz z autografem możecie wylicytować na naszej aukcji.

Aukcja została przygotowana i jest wystawiana przez Sztab Silesia Ring #5114 i znaleźć ją można pod tym linkiem.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.