BWT Alpine F1 Team przygotowuje się do sezonu 2023 Formuły 1, prezentując światu A523

  • Zespół BWT Alpine F1 Team ujawnił dziś swojego pretendenta do sezonu 2023 FIA Formuły 1 World Championship – A523 – podczas wyjątkowego, pełnego gwiazd wydarzenia w Londynie w Wielkiej Brytanii.
  • Dyrektor generalny Grupy Renault, Luca de Meo i dyrektor generalny firmy Alpine, Laurent Rossi, zaprezentowali A523 przed wypełnioną po brzegi publicznością złożoną ze światowych mediów, partnerów zespołu i gośći specjalnych.
  • A523 to ewolucja swojego poprzednika, A522, ponieważ zespół przygotowuje się do drugiego sezonu zgodnie z nowymi przepisami Formuły 1 wprowadzonymi w 2022 roku.
  • Malowanie jest oszałamiającą mieszanką historycznego błękitu Alpine, który służył światu sportów motorowych od pięciu dekad, połączonego z efektownymi różowymi kolorami tytularnego partnera zespołu, BWT, a także nowym, dekoracyjnym, skrystalizowanym wzorem, symbolizującym pochodzenie Alpine i historyczne korzenie w Alpach.
  • Do Estebana Ocona dołączył na scenie Pierre Gasly, tworząc historyczny skład francuskich i normandzkich kierowców.
  • Szef zespołu Otmar Szafnauer i dyrektor techniczny Matt Harman przedstawili cele sportowe zespołu. Zaprezentowali również wgląd w projekt i filozofię rozwoju zespołu na nadchodzący sezon.
  • Jack Doohan jest rezerwowym kierowcą zespołu w 2023 roku, rozpoczynając zarazem swoją drugą kampanię w Mistrzostwach FIA Formuły 2.
  • Zespół BWT Alpine F1 Team podkreślił cenne wsparcie swojego partnera tytularnego BWT i partnerów premium: bp Castrol, Renault e-Tech i Mobilize Financial Services, a także portfolio partnerów oficjalnych, partnerów technicznych i korzystnych dostawców.

 

BWT Alpine F1 Team zaprezentował dziś swojego pretendenta do Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA 2023 – A523 – podczas eventu na żywo w londyńskim Printworks. Zespół przygotowuje się do globalnej kampanii Formuły 1, liczącej 23 wyścigi.

Zachęcony wyraźną trajektorią w mistrzostwach, wyznaczona przez piąte miejsce w 2021 r. i czwarte w 2022 r., zespół Alpine wkracza w 2023 r. z odważnymi celami oraz planowaną wspinaczką w kierunku czołówki stawki w ramach planu na 100 wyścigów.

A523 to znaczna ewolucja w stosunku do swojego poprzednika, A522, która pochodzi z radykalnego rozwoju w systemie zimowym. Bolid został zaprojektowany i przeanalizowany pod względem technicznym w fabrykach w Enstone w Wielkiej Brytanii i Viry-Châtillon we Francji.

Malowanie samochodu to znowu uderzający projekt, połączenie kultowego koloru alpejskiego błękitu z jaskrawym różem tytularnego partnera zespołu, BWT. W nocy zespół potwierdził odwrócone, pełne różowe barwy na otwierające trzy Grand Prix sezonu w Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej i Australii.

Dyrektor generalny Grupy Renault, Luca de Meo oraz dyrektor generalny Alpine, Laurent Rossi, wzięli udział w wydarzeniu, by przedstawić światu samochód. Równocześnie potwierdzili ambicje zespołu i potwierdzili dalszą obecność Alpine w Formule 1, zgodnie z ramami programu Renaulution Grupy Renault.

Zespół po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował swój nowy skład kierowców na rok 2023 w barwach zespołu. Esteban Ocon – w swoim czwartym roku w zespole – będzie się ścigać u boku rodaka, Pierre'a Gasly'ego, który został ogłoszony kierowcą BWT Alpine F1 Team w październiku zeszłego roku. Ta para to emocjonująca i fascynująca historia, biorąc pod uwagę, że duet dorastał w Normandii i po raz pierwszy spotkał się jako początkujący kierowcy wyścigowi w wieku dziewięciu lat. Od tego czasu zarówno Esteban, jak i Pierre awansowali w wyścigowych rankingach do Formuły 1 – każdy z nich odniósł przełomowe zwycięstwo w Grand Prix – a teraz razem prowadzą jedyny francuski zespół w stawce Formuły 1.

Szef zespołu Otmar Szafnauer rozpoczyna drugi rok u steru, po tym, jak pomógł zespołowi osiągnąć imponujące czwarte miejsce w mistrzostwach konstruktorów 2022. Do Otmara dołączył dyrektor techniczny Matt Harman, który nakreślił filozofię projektową zespołu, dotyczącą udoskonalania A523, a także wyjaśnił, w jaki sposób oba zakłady w Enstone (w przypadku podwozia) oraz w Viry (w przypadku jednostki napędowej) współpracowały ramię w ramię, aby poprawić ogólne wyniki zespołu.

Jack Doohan zostaje oficjalnym kierowcą rezerwowym zespołu na rok 2023, równolegle do swoich obowiązków w wyścigach w Mistrzostwach FIA Formuły 2.

Esteban i Pierre spędzili pracowity okres przedsezonowy, przygotowując się do wymagań kalendarza 23 wyścigów i po raz pierwszy prowadzili A523 w poniedziałek podczas oficjalnego dnia filmowego zespołu na torze Silverstone.

Obaj kierowcy ponownie będą dzielić obowiązki podczas nadchodzących przedsezonowych testów Formuły 1 w Bahrajnie, zanim pierwszy wyścig sezonu na torze Sakhir odbędzie się 5 marca.

 

Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine:

„Kiedy oficjalnie prezentujemy nasz samochód na nadchodzący sezon, zawsze odczuwamy ogromną dumę. Odkąd Alpine dołączyło do Formuły 1 w 2021 roku, z niecierpliwością czekam na dalsze postępy i odliczanie każdego sezonu i każdego kamienia milowego w miarę ich pojawiania się. Ostatecznie my w Alpine kierujemy się naturalnym pragnieniem ścigania się, które jest wyryte w dziedzictwie firmy i pozostanie w centrum naszych projektów związanych ze sportami motorowymi przez wiele lat. Chciałbym pogratulować zespołom z Enstone i Viry – kierowanym przez Pata, Matta i Bruno za ich wyjątkową pracę przy projektowaniu i dostarczaniu wspaniałego A523, którego wszyscy nie możemy się doczekać, by zobaczyć go w bitwie na torze. Jestem dumny, że powierzyłem Estebanowi i Pierre'owi bycie twarzą marki Alpine jako kierowcy wyścigowi na rok 2023. Muszą oni profesjonalnie przewodzić zespołowi zarówno na torze, jak i poza nim oraz przyczyniać się do sukcesu zespołu w osiąganiu jego celów. Alpine pnie się w górę i nadal będzie to robić, jestem tego pewien”.

 

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Obecna pora roku jest często pełna ekscytacji i oczekiwania na nowy sezon Formuły 1. To było fantastyczne uczucie osiągnąć nasze cele w 2022 roku, zajmując zasłużone czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. To zdrowy i znaczący kamień milowy w naszym planie 100 wyścigów, nakreślonym przez Laurenta na początku sezonu. Pozostało nam prawie 80 wyścigów w tej misji i jestem dumny, że mogę poprowadzić zespół w tej podróży. Cel na 2023 rok jest prosty: musimy zająć przynajmniej czwarte miejsce i to w znacznie bardziej przekonujący sposób. Oznacza to więcej finiszów, więcej punktów i mniej niewymuszonych wycofań. Mam duże oczekiwania wobec wszystkich członków zespołu – nie tylko Estebana i Pierre’a – którzy będą współpracować, aby zapewnić jak najlepsze wyniki dla zespołu”.

 

Esteban Ocon, kierowca BWT Alpine F1 Team:

„Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym sezonem z BWT Alpine F1 Team, moim czwartym rokiem w rodzinie Enstone-Viry. W 2022 roku pokazaliśmy ogromny postęp, a wszyscy we Francji i Wielkiej Brytanii ciężko pracowali nad rozwojem samochodu na 2023 rok. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu, aby kontynuować wzrostową trajektorię z zeszłego roku i nie mogę się doczekać testów samochodu w teście przedsezonowym. Malowanie wygląda fantastycznie – naprawdę się wyróżnia – i jestem pewien, że będzie wyglądać niesamowicie na torze. Pracowałem bardzo ciężko przez zimę, aby przygotować się do rozpoczęcia sezonu. Czuję, że jestem w naprawdę dobrej formie i teraz jestem z pewnością gotowy do ponownego ścigania się”.

 

Pierre Gasly, kierowca zespołu BWT Alpine F1:

„Fantastycznie jest zostać oficjalnie zaprezentowanym jako kierowca wyścigowy zespołu BWT Alpine F1. Nie mogę się doczekać kolejnego etapu mojej kariery. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć potencjał i możliwości A523 podczas testów przedsezonowych i dalej rozwijać się w zespole. Doświadczenie mocy A522 pod koniec zeszłego sezonu i obserwowanie zmian, jakie zespół wprowadza w tegorocznym samochodzie, sprawiło, że jestem podekscytowany tym, co przyniesie Alpine. Wspaniale jest widzieć poświęcenie, z jakim wszyscy w Enstone i Viry przykładają się do swojej codziennej pracy, konsekwentnie posuwając się naprzód. Nie mogę się doczekać, aby zacząć pomagać zespołowi w osiąganiu celów na ten rok”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności