BWT Alpine F1 Team gotowy do wyścigu po zakończeniu przedsezonowych testów w Bahrajnie

Zespół BWT Alpine F1 Team zakończył przygotowania do startu Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, kończąc przedsezonowe testy na torze Bahrain International Circuit.

Pierre Gasly zakończył swój przedsezonowy test, jadąc w sobotnią poranną sesję i pokonując 57 okrążeń. Jego zespołowy kolega, Esteban Ocon, zakończył przedsezonowy test zespołu z 76 okrążeniami w sesji popołudniowo-wieczornej. Zespół pokonał 133 okrążenia w sobotę, aby dodać ten rezultat do ponad dwóch setek okrążeń ukończonych w ciągu pierwszych dwóch dni.

Z myślą o otwierającym sezon Grand Prix Bahrajnu w następny weekend, zespół używał opon C1, C2 i C3 przez cały dzień, rezygnując z mieszanek C4 i C5. Teraz przeanalizowane zostaną dane zebrane w ciągu ostatnich trzech dni, aby rozpocząć sezon 2023 na wysokim poziomie.

 

Przedsezonowe testy w liczbach

Łączna liczba okrążeń: 354

Łączny przebyty dystans: 1,916 km

 

Liczba okrążeń Estebana: Dzień 1 (53), Dzień 2 (49), Dzień 3 (76), 178 okrążeń

Przebyty przez Estebana dystans: 963 km

 

Liczba okrążeń Pierre’a: Dzień 1 (60), Dzień 2 (59), Dzień 3 (57), 176 okrążeń

Przebyty przez Pierre’a dystans: 953 km

 

Otmar Szafnauer, szef zespołu BWT Alpine F1 Team:

„Minął już ostatni dzień przedsezonowych testów w Bahrajnie i wszyscy czujemy się gotowi na rozpoczęcie wyścigów w nadchodzący weekend. Podsumowując, był to bardzo konsekwentny i konserwatywny test przedsezonowy dla zespołu, w którym pozostaliśmy zaangażowani w nasz program, aby upewnić się, że jesteśmy jak najlepiej przygotowani do nadchodzącego sezonu. Oczywiście, jak to zwykle bywa w testach przedsezonowych, czasami mieliśmy drobne przeszkody. Niemniej taki jest właśnie powód testów, które pozwalają nam poznać nasz tegoroczny pakiet. Esteban i Pierre wspaniale współpracowali z zespołem i będziemy kontynuować naszą ciężką pracę od teraz do piątku, aby upewnić się, że jesteśmy w dobrej pozycji, aby rozpocząć sezon 2023 z pozytywnym akcentem”.

 

Esteban Ocon:

„Dobrze było właściwie rozpocząć nowy sezon i przetestować A523 tutaj, w Bahrajnie. Podczas tych trzech ostatnich dni mogliśmy się wiele nauczyć i zdecydowanie wykonaliśmy dobrą robotę, obejmując wiele różnych obszarów. Wypróbowaliśmy różne elementy ustawień i wybór opon, a pod względem operacyjnym udało nam się dobrze wyczuć, co działa we właściwy sposób. To dało nam wyraźny kierunek, w którym powinniśmy podążać. Teraz będziemy mieli kilka nadchodzących dni, aby wspólnie przejrzeć dane i podsumować nasze odczucia, aby być jak najlepiej przygotowanym na pierwszy weekend wyścigowy w roku”.

 

Pierre Gasly:

„To były bardzo intensywne trzy dni przedsezonowych testów w Bahrajnie i muszę powiedzieć, że jestem zdecydowanie gotowy i podekscytowany pierwszym Grand Prix sezonu w następny weekend. Dla mnie cały ten tydzień polegał na dalszym zapoznawaniu się z zespołem i odkrywaniu możliwości A523 na torze. Nasze plany przejazdów obejmowały wiele różnych elementów testowych i zmian w ustawieniach bolidu. I chociaż ukończyliśmy tak wiele różnych zaplanowanych przez nas rzeczy, nie wszystko jest możliwe do wykonania w tak krótkim czasie. Z pewnością przed nami praca nad dalszym ulepszaniem naszego ogólnego pakietu na ten rok. Jestem dumny z całej pracy zespołowej wszystkich osób i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak wypadniemy w naszym pierwszym wyścigu w następny weekend”.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności