BWT Alpine F1 Team zapowiada otwierające sezon Grand Prix Bahrajnu 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada wyścig otwierający Mistrzostwa Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Bahrajnu na torze Bahrain International Circuit.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed podniesieniem kurtyny w 2023 roku, a także analizą testów przedsezonowych z zeszłego tygodnia, podczas gdy szef zespołu Otmar Szafnauer dzieli się swoimi odczuciami na temat pierwszego wyścigu w roku.

Otmar Szafnauer:

„Wszyscy w zespole są gotowi do ścigania się w ten weekend. To był bardzo pracowity okres poza sezonem, w którym ciężko pracowaliśmy w naszych fabrykach w Viry i Enstone, aby nadal znajdować zyski i rozwijać nasz kompletny pakiet. Musimy pamiętać, że ten sezon składający się z 23 wyścigów jest długi. Liczy się to, gdzie go ukończymy, a nie gdzie zaczniemy. W niedzielę wieczorem będziemy wiedzieć, na czym stoimy. Mamy jasny plan gry – solidny plan – na nadchodzący rok i skupimy się na sobie, aby upewnić się, że osiągnęliśmy nasze cele. Wprowadzimy pierwszą z wielu aktualizacji w tym sezonie do samochodu jeszcze przed Grand Prix Bahrajnu. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie zmiany ona przyniesie. Esteban i Pierre są gotowi do pracy, a celem dla nich jest przywiezienie punktów do domu, aby pozytywnie rozpocząć naszą kampanię”.

Esteban Ocon:

„Czuję się świetnie i jestem bardzo podekscytowany powrotem do samochodu na weekend Grand Prix. To była długa i pracowita zima. Wszyscy chcemy wrócić do trybu wyścigowego i zobaczyć, co może osiągnąć A523 na torze. Mieliśmy kilka ostatnich dni na relaks i przygotowania tutaj, w Bahrajnie, po testach, więc czuję się świeży i gotowy na pozytywne rozpoczęcie sezonu 2023. Było też o czym myśleć – zebraliśmy dużo danych do analizy podczas testów/ Dla wszystkich był to tydzień nauki, w którym próbowaliśmy jeszcze lepiej zapoznać się z tegorocznym samochodem”.

Pierre Gasly:

„Jestem bardzo podekscytowany tym, że po raz pierwszy ścigam się z Alpine w ten weekend w Bahrajnie. Od moich pierwszych grudniowych testów z zespołem w Abu Zabi nie mogłem się doczekać tego momentu, a teraz już prawie nadszedł. Skupiam się tylko na dobrym przygotowaniu do weekendu wyścigowego i już nie mogę się doczekać pierwszych okrążeń kwalifikacyjnych w A523 przed niedzielną bitwą w wyścigu. Wiem, że zajmie trochę czasu, zanim całkowicie przyzwyczaję się do zespołu i samochodu, ale w tej chwili jestem zdecydowanie przekonany, że możemy mieć mocny wyścig tutaj w Bahrajnie. Naszym celem jest wyjechanie z kilkoma zdobytymi punktami i rozpoczęcie sezon w najlepszy możliwy sposób.”

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności