Zespół BWT Alpine F1 Team podsumowuje piątkowe treningi w Bahrajnie

Zespół BWT Alpine F1 Team rozpoczął otwierający sezon weekend Grand Prix Bahrajnu produktywnymi piątkowymi treningami na torze Bahrain International Circuit. Obie sesje wypełnione były dalszą nauką i gromadzeniem danych na temat tegorocznego bolidu A523.

Zespół po raz pierwszy w tym sezonie startował w swoich specjalnych, różowych barwach, inspirowanych BWT. Będą one pojawiać się na samochodzie przez pozostałą część weekendu Grand Prix Bahrajnu, a także w Arabii Saudyjskiej oraz w Australii.

Po przejechaniu 354 okrążeń podczas trzydniowych testów przedsezonowych w ubiegłym tygodniu, Esteban Ocon i Pierre Gasly skupili się dzisiaj na zwiększeniu prędkości w samochodzie w ramach intensywnego programu treningowego.

Pierre zakończył dzień na siódmym miejscu w tabeli czasów po uzyskaniu 1 minuty 31,475 sekundy w drugiej sesji treningowej, a Esteban na jedenastym miejscu w drugiej sesji z czasem okrążenia 1 minuta 31,608 sekundy.

Jutrzejsza trzecia sesja treningowa rozpocznie się o 12:30 czasu polskiego, a sesja kwalifikacyjna o godzinie 16:00.

Esteban Ocon:

„Po intensywnych testach przedsezonowych jestem zadowolony z tego, jak przebiegły pierwsze piątkowe treningi sezonu. Wspaniale jest wrócić na tor w środowisku weekendu wyścigowego. Widzieliśmy dzisiaj, że samochód zyskał na osiągach od czasu testów i mamy wyraźniejszy obraz tego, gdzie należy wprowadzić kolejne ulepszenia. Sprawy idą w dobrym kierunku i dziś wieczorem będziemy długo dyskutować, jak możemy przygotować się do dobrych pierwszych kwalifikacji sezonu. Jeszcze wiele przed nami i czuję się na to gotowy”.

Pierre Gasly:

„Wspaniale jest wrócić do rywalizacji i poczuć wymagania piątkowego dnia treningowego. Podczas testów jest oczywiście trochę więcej czasu na zapoznanie się z samochodem i wprowadzenie zmian, ale dzisiejszy dzień przypomniał mi, jak szybkie jest wszystko i jak zwięzłym i dokładnym trzeba być podczas sesji treningowych. Jestem zadowolony z tego, jak dzisiaj pracowaliśmy. Przeprowadziliśmy intensywny program i stworzyliśmy dobry obraz ustawień samochodu w warunkach, które spodziewamy się zobaczyć przez resztę weekendu. Powiedziałbym, że druga sesja treningowa była znacznie bardziej komfortowa. Samochód sprawował się dobrze, a w ten weekend powinno być jeszcze lepiej. Jestem podekscytowany jutrzejszymi kwalifikacjami”.

Pat Fry, dyrektor techniczny:

„Jesteśmy dość zadowoleni z naszych pierwszych piątkowych treningów w tym sezonie. Naszym głównym celem było dalsze poznawanie naszego samochodu w warunkach reprezentatywnych dla tego, co prawdopodobnie zobaczymy przez pozostałą część weekendu. Spędziliśmy dużo czasu, analizując nasze wnioski z zeszłego tygodnia i identyfikując dobry kierunek w zakresie ustawień samochodu, który będzie nam dobrze służył jutro i w niedzielę. Pierwsza sesja treningowa była wyzwaniem w gorących warunkach, ale jestem zadowolony z ulepszeń, które wprowadziliśmy w trakcie drugiego treningu, gdzie temperatury toru i otoczenia były znacznie niższe. Przed nami jednak ciężka praca i zdecydowanie więcej możemy jeszcze zdziałać. Nasze ulepszenia działały zgodnie z naszymi oczekiwaniami, więc całemu zespołowi należy się uznanie za ich niestrudzoną pracę w ciągu ostatnich kilku tygodni, w ramach przygotowań do pierwszego wyścigu”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności