Mieszane kwalifikacje zespołu BWT Alpine F1 Team przed Grand Prix Bahrajnu

Zespół BWT Alpine F1 zakwalifikował się wraz z Estebanem Oconem na dziewiątym miejscu i Pierre'em Gaslym na dwudziestym miejscu podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw FIA Formuły 1 2023, która odbyła się na torze Bahrain International Circuit.

Esteban dotarł do Q3 dzięki dobrze przeprowadzonym kwalifikacjom, przechodząc przez Q1 na dwunastym miejscu i Q2 na dziewiątym miejscu. Jego czas okrążenia wynoszący 1 minutę 30,984 sekundy okazał się wystarczający, aby zająć dziewiąte miejsce wśród czołowej dziesiątki, co stawia go w silnej rywalizacji o punkty podczas jutrzejszego, trwającego 57 okrążeń, otwierającego sezon Grand Prix Bahrajnu.

Pierre niefortunnie odpadł w Q1, ponieważ nadal nabiera prędkości w A523. Jego drugie mocne okrążenie w Q1 zostało usunięte z powodu naruszenia limitów toru, a po pierwszej próbie znajdował się na siedemnastej pozycji.

Jutrzejszy wyścig o Grand Prix Bahrajnu, inaugurujący sezon 2023, rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Esteban Ocon, P9, 1:30.984:

„Dobrze było znów pojawić się w sesji kwalifikacyjnej i wyciskać maksimum z samochodu, aby zobaczyć, co potrafi i w jakim miejscu się znajdujemy. Przejście do Q3 to zdecydowanie dobry sposób na rozpoczęcie sezonu. Jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy od testów przedsezonowych i jest to najlepszy rezultat, jaki osiągnęliśmy tym samochodem na torze w tym roku. Nasi konkurenci z przodu są szybcy, a przed nami mnóstwo pracy – ale mamy samochód, który może zdobyć punkty i to będzie cel na pierwszy wyścig sezonu”.

Pierre Gasly, P20, 1:32.181:

„Oczywiście, to nie jest początek sezonu, jakiego chcieliśmy. Odpadnięcie w Q1 oznacza, że mamy wszystko do zdobycia podczas jutrzejszego wyścigu – i jestem zdecydowanie przekonany, że wciąż możemy odjechać z punktami po tym weekendzie. Niestety, nie czułem się dzisiaj dobrze z samochodem, co oznaczało, że byliśmy znacznie poniżej naszego prawdziwego poziomu. Przed nami dużo pracy, aby kontynuować nasze zrozumienie samochodu i jestem pewien, że wrócimy silniejsi na kolejną sesję kwalifikacyjną. Skupiam się na jutrze i naprawdę nie mogę się doczekać wyścigu. Dam z siebie wszystko”.

Alan Permane, dyrektor sportowy:

„Ogólnie rzecz biorąc, mamy mieszane uczucia po dzisiejszych pierwszych kwalifikacjach sezonu z Estebanem na dziewiątym miejscu i Pierrem na dwudziestym miejscu. Prawdę powiedziawszy, nie jest to miejsce, w którym chcemy być – i z pewnością mamy do wprowadzenia ulepszenia, aby zapewnić, że zakwalifikujemy się na znacznie mocniejszych pozycjach w późniejszych wyścigach. Pierre jest z pewnością rozczarowany odpadnięciem w Q1. Mamy wiele do przeanalizowania po jego stronie, aby zrozumieć, co się stało, ponieważ najwyraźniej samochód miał znacznie większe tempo. Esteban wykonał bardzo dobrą robotę i miał trzy płynne sesje, jednak patrząc na formę i możliwości innych zawodników, dziewiąte miejsce jest prawdopodobnie lokatą, na którą dzisiaj zasłużyliśmy. Zdecydowanie jesteśmy gotowi na jutrzejszy wyścig, ponieważ nasze przejazdy z wysokim zużyciem paliwa wyglądały dobrze w testach przedsezonowych i podczas wczorajszej, drugiej sesji treningowej. Pierre może naciskać do przodu z końca stawki, ponieważ w tym wyścigu często zdarza się wyprzedzanie. Jeśli chodzi o Estebana, on jest w rywalizacji o punkty i nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy stąd wyjechać z dobrym wynikiem punktowym”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności