BWT Alpine F1 Team zapowiada otwierające sezon Grand Prix Arabii Saudyjskiej 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada drugi wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze Jeddah Corniche Circuit.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed trzecim Grand Prix na torze w Arabii Saudyjskiej, a także refleksjami na temat minionego, otwierającego sezon Grand Prix Bahrajnu, podczas gdy szef zespołu Otmar Szafnauer dzieli się swoimi odczuciami na temat drugiego wyścigu w tym roku.

Otmar Szafnauer:

„Opuszczaliśmy Bahrajn z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony byliśmy zadowoleni, że wyjechaliśmy z punktami, ponieważ Pierre ścigał się z końca stawki na dziewiąte miejsce. Jego jazda wymagała dobrych decyzji, dobrze zrealizowanej strategii raz mocnego wyścigu tempo – wszystko to pokazaliśmy. Z drugiej strony jednak popełniliśmy zbyt wiele błędów w tamten weekend i wszyscy możemy wykonać lepszą robotę, aby je poprawić. Wierzę, że wyścig Estebana był jednorazowym przypadkiem, zwieńczeniem serii błędów. Niektóre pojawiły się po jego stronie, niektóre były błędami operacyjnymi, niemniej jego strona garażu z pewnością podniesie się przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej. W tej chwili wiemy, że bolid A523 ma potencjał. Po prostu nie wykorzystaliśmy jeszcze wszystkiego do maksimum i przed nami praca, aby to osiągnąć. To długi sezon, otworzyliśmy nasz worek z punktami i musimy dalej naciskać jako zespół”.

Esteban Ocon:

Tor w Dżuddzie to bardzo wyjątkowy obiekt w Formule 1. To bardzo szybki i płynny tor uliczny, a większość okrążeń pokonywana jest na pełnych obrotach silnika, co jest bardzo ekscytujące. W tym roku na torze wprowadzono kilka zmian, które mają poprawić bezpieczeństwa i widoczność na wejściu w zakręt. Z pewnością podzielimy się opiniami na temat zmian w piątek po treningu, kiedy zobaczymy już, jak są skuteczne. Jeśli chodzi o wyścigi w Dżuddzie, wiemy, że wyprzedzanie jest możliwe. Istnieje też bardzo duża szansa na pojawienie się samochodu bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę charakter toru, więc musimy być gotowi na wszystkie możliwości. Cały zespół jest gotowy i zmotywowany do wykonania o wiele lepszego weekendu wyścigowego, aby właściwie rozpocząć sezon”.

Pierre Gasly:

„Ogólnie rzecz biorąc, byłem całkiem zadowolony [w Bahrajnie], zwłaszcza w niedzielę. Z tego, że awansowałem z ostatniego miejsca na dziewiąte i zabrałem do domu kilka punktów. Wiem, że mam dużo więcej do zrobienia i więcej wymaga się ode mnie i od zespołu, ponieważ nie osiągnęliśmy jeszcze 100%. Dlatego również opuściliśmy Bahrajn z pewnym rozczarowaniem, ponieważ nie wszystko do siebie pasowało. Ważne jest, abyśmy poskładali wszystko razem, aby mieć pewność, że wydobędziemy z bolidu maksimum. Podobał mi się mój debiut w barwach Alpine, cały zespół jest bardzo utalentowany i zmotywowany do odniesienia sukcesu i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć razem, gdy odbędziemy płynniejszy weekend wyścigowy”.

Czy wiesz, że…

Grand Prix Arabii Saudyjskiej będzie 63. wyścigiem Estebana Ocona w należącym do Renault zespole F1, co czyni go drugim najdłużej jeżdżącym kierowcą w historii tego producenta.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności