BWT Alpine F1 Team rozpoczyna weekend w Arabii Saudyjskiej od czołowej szóstki w treningu

Zespół BWT Alpine F1 Team rozpoczął weekend Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze Jeddah Corniche Circuit z Estebanem Oconem na czwartym miejscu oraz Pierre’em Gaslym na szóstym miejscu po produktywnym piątkowym treningu.

Zespół wykonał dziś płynny program przygotowań do drugiego wyścigu sezonu na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, chcąc wykorzystać swój ostatni mieszany weekend w Bahrajnie.

W swoich różowych barwach BWT w drugim z trzech wyścigów w tym sezonie Pierre rozpoczął dzień od zajęcia ósmego miejsca w pierwszej sesji treningowej z czasem okrążenia 1 min 30,949 sek., a Esteban był dwunasty z wynikiem 1 min 31,181 sek.

Podczas drugiej sesji treningowej pod reflektorami i wieczornym niebem – w warunkach podobnych do tych podczas kwalifikacji i wyścigu – obaj kierowcy jechali na pośredniej, a później miękkiej mieszance opon. Przed rozpoczęciem długich przejazdów czas okrążenia Estebana, wynoszący 1 min 30,039 sek. i Pierre'a – 1 min 30,100 sek. okazał się wystarczająco dobry, aby obaj kierowcy znaleźli się w pierwszej szóstce. Przez pozostałe 15 minut dnia Esteban jechał z dużą ilością paliwa na pośrednich, a Pierre na miękkich oponach.

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Miło jest wrócić na tor taki jak Jeddah Corniche Circuit, ponieważ jest to naprawdę szybki i ekscytujący tor uliczny, który zmusza wszystkich do bycia ostrożnymi przez cały czas. Nasz piątek był produktywny, podczas tego dnia próbowaliśmy różnych rzeczy, co pomoże nam zarówno w warunkach kwalifikacyjnych, jak i wyścigowych. Jak dotąd samochód wydaje się mocny i myślę, że możemy wydobyć jeszcze więcej przed jutrzejszymi kwalifikacjami. Zespół wykonał dzisiaj świetną robotę, aby przejść przez program treningowy i będziemy dzisiaj ciężko pracować, aby być w dobrym miejscu na jutro. Ogólnie rzecz biorąc, to był dobry dzień w biurze”.

 

Pierre Gasly:

„Wspaniale jest być z powrotem tutaj, w Dżuddzie, na tym bardzo szybkim i ekscytującym torze wyścigowym. To był dla nas pracowity dzień, ponieważ nadal uczymy się o naszym pakiecie na 2023 rok i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z dzisiejszej pracy. Po dwóch tygodniach w Bahrajnie miło jest pojechać na nowy tor, gdzie czeka nowe wyzwanie. Jest tu bardzo szybko i jest wiele rzeczy, które musisz zrobić idealnie, aby być szybkim. Samochód sprawuje się dobrze, mamy dobry pomysł na ustawienia, w jakim kierunku chcemy podążać, a w ten weekend czeka nas więcej pracy. Skupiam się na ciężkiej pracy z inżynierami, aby upewnić się, że jesteśmy dobrze przygotowani do kwalifikacji i powrotu z lepszymi wynikami niż pokazaliśmy to ostatnim razem”.

 

Pat Fry, dyrektor techniczny:

„To był rozsądny piątkowy trening dla zespołu, odbyty tutaj w Dżuddzie przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Dla nas interesującym było zobaczyć samochód na zupełnie innym obiekcie niż ten, który widzieliśmy do tej pory w tym roku, ponieważ tutaj charakterystyka tego toru kieruje się w stronę niższej siły docisku z dużą liczbą szybkich zakrętów. Jesteśmy zadowoleni z naszej dzisiejszej pracy, ponieważ obaj kierowcy przekazują podobne opinie na temat kierunków, które należy obrać w zakresie ustawień, co pozostawia nas w przyzwoitej formie na resztę weekendu. Mamy mnóstwo danych do przepracowania, aby przygotować się do jutrzejszych kwalifikacji, w których dążymy do znacznie lepszego występu niż w Bahrajnie, aby przygotować się na lepszy wyścig w niedzielę. Solidny początek za nami, jeszcze więcej dobrego przed nami”.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności