Wysokie pozycje startowe dla BWT Alpine F1 Team przed GP Arabii Saudyjskiej

Zespół BWT Alpine F1 Team wystartuje w jutrzejszym Grand Prix Arabii Saudyjskiej z obydwoma samochodami w pierwszej dziesiątce na starcie, podczas gdy Esteban Ocon zakwalifikował się na siódmym miejscu, a Pierre Gasly na dziesiątym w zaciętych kwalifikacjach na szybkim i emocjonującym torze Jeddah Corniche Circuit.

Obaj kierowcy zyskają jedną pozycję startową w wyniku kary startowej Charlesa Leclerca, co oznacza, że Esteban wystartuje na szóstym miejscu, a Pierre na dziewiątym.

Esteban zaliczył swój drugi występ w Q3 w tym sezonie, a jego czas okrążenia w Q3 – 1:29.078s – wystarczył na siódme miejsce. Esteban dobrze poradził sobie w kwalifikacjach, wygodnie przechodząc przez Q1 i Q2, zajmując jedenaste i siódme miejsce w pierwszych dwóch sesjach.

Pierre mocno zbudował swój wieczór – awansował do Q1 o 0,049 s, zanim awansował do pierwszej dziesiątki zawodników z czasem okrążenia 1:29.411s w Q2, zapewniając sobie miejsce przewagą 0,040s. Poprawił się do 1:29.357s w Q3, aby zakwalifikować się na dziesiątym miejscu.

Obaj kierowcy są bardzo nastawieni na zdobycie podwójnych punktów w jutrzejszym Grand Prix Arabii Saudyjskiej na dystansie 50 okrążeń, które rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:00 czasu lokalnego (18:00 czasu polskiego).

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon, P7, 1:29.078:

„To była intensywna sesja kwalifikacyjna i dobre wyniki osiągali wszyscy kierowcy, więc to także dobra robota całego zespołu. Ogólnie jestem zadowolony z dzisiejszego siódmego miejsca. Zaczynamy na szóstym miejscu w związku z karą dla Charlesa [Leclerca] i wszystko zacznie się jutro od trzeciego rzędu. Podczas kwalifikacji samochód był najmocniejszym, jaki można było odczuć przez cały weekend. Dobrze widzieć, że poprawialiśmy się z dnia na dzień, z sesji na sesję, więc należą się za to zespołowi brawa. Jutro będziemy dążyć do czystego wyścigu i przywiezienia obu samochodów do mety z punktami. To długi wyścig, w którym ważna będzie strategia, a my wszyscy jesteśmy w pełni skoncentrowani na dobrym wyniku”.

 

Pierre Gasly, P10, 1:29.357:

„Mam mieszane uczucia po dzisiejszych kwalifikacjach. Chociaż cieszę się z awansu do Q3, nadal czuję, że nie spełniliśmy naszych dzisiejszych oczekiwań. Jest kilka drobniejszych szczegółów, nad którymi musimy popracować, aby upewnić się, że wydobędziemy maksimum z naszego pakietu. To wspaniale, że mamy oba samochody w pierwszej dziesiątce – uznanie dla Estebana za dobrą robotę – i oznacza to, że mamy mocną pozycję w wyścigu, w którym celem jest zdobycie solidnych punktów. Nasze tempo wyścigowe było dobre, pokazaliśmy to w Bahrajnie i wczoraj na treningu, i jestem przekonany, że podwójna liczba punktów jest możliwa do zdobycia”.

 

Alan Permane, dyrektor sportowy:

„Dzisiejsze kwalifikacje to znacząca poprawa w porównaniu z pierwszym wyścigiem sezonu. Z pewnością satysfakcjonujące jest to, że oba samochody osiągnęły Q3 i wystartują z konkurencyjnego miejsca na starcie do jutrzejszego wyścigu. Esteban wykonał świetną robotę z dobrze wykonaną sesją, którą budował okrążenie po okrążeniu i awansował do poszczególnych części, w niezwykle ciasnej stawce, podzielonej niewielkimi marginesami czasowymi. Dla Pierre'a ważne było, aby mieć płynną sesję, zwłaszcza po kwalifikacjach w Bahrajnie. Teraz stawia się jutro w rywalizacji o mocne punkty. Z pewnością czujemy się dobrze z tym, jak wyglądało nasze tempo na długich przejazdach w tym sezonie. Przyzwoita praca dzisiaj, kilka drobnych szczegółów do naprawy i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć jutro z obydwoma samochodami”.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności