BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Australii 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada trzeci wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Australii na torze Albert Park w Melbourne.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się przemyśleniami przed Grand Prix Australii, a kierowca rezerwowy Jack Doohan zapowiada swój domowy wyścig w FIA Formule 2.

Esteban Ocon:

„Australia jest zawsze ulubieńcem kierowców i zespołów. Melbourne ma po prostu wyjątkową atmosferę, kiedy F1 jest w mieście, a fani są tak pełni pasji. To jest warte długiej podróży i przeżytego jet laga! Sam tor jest zabawny, a myślę, że zmiany wprowadzone w zeszłym roku naprawdę poprawiły ten obiekt, dając lepsze możliwości wyprzedzania. To wciąż wymagający tor, zarówno pod względem technicznym, jak i fizycznym, z wieloma zmianami kierunku przy niskich i dużych prędkościach. Wiemy, że stabilność hamowania, jazda po krawężnikach i zwinność samochodu będą ważnymi aspektami ustawienia samochodów. Dobrze było mieć tydzień na regenerację i przygotowania, ale wiem, że zespół jest gotowy do ponownego startu i nie możemy się doczekać rozpoczęcia naszego weekendu w Melbourne”.

Pierre Gasly:

„Albert Park to wspaniały tor i kolejne wyzwanie dla nas w tym roku. Widzieliśmy, jak radzimy sobie na konwencjonalnym torze w Bahrajnie, szybkim ulicznym torze w Arabii Saudyjskiej, a teraz zobaczymy, jak wypadniemy na Albert Park, który ma inną charakterystykę. To zabawny tor, miejscami dość wyboisty i musimy odnaleźć się na nim od razu, jeśli mamy wyjechać z zadowalającym uczuciem i punktami w dorobku. Australia to miejsce, w którym nie zdobyłem tylu punktów, ile bym chciał w mojej karierze w Formule 1, więc nadszedł czas, aby to naprawić w ten weekend”.

Jack Doohan:

„Czuję się całkiem dobrze podczas mojego domowego wyścigu. Myślę, że ściganie się w domu będzie niesamowitym przeżyciem, a ściganie się przed australijską publicznością będzie czymś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Zobaczyć fanów, którzy śledzą to, co robię na całym świecie, by potem móc wrócić do swojego kraju i mieć ich wsparcie, będzie niesamowitym przeżyciem”.

Czy wiesz, że…

Pierre Gasly jest jednym z czterech kierowców, którzy zdobyli pozycje na pierwszym okrążeniu obu wyścigów w 2023 roku. Pozostali to Charles Leclerc, Lando Norris i Alex Albon.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności