Alpine Track Day 2023 za nami

W miniony czwartek, 30.03.2023 roku na torze Silesia Ring odbyło się oficjalne rozpoczęcie tegorocznego sezonu Alpine w Polsce, czyli Alpine Track Day 2023. Na miejscu nie zabrakło zarówno obecnych, jak i potencjalnych Klientów oraz miłośników samochodów marki Alpine.

Choć przez pierwsze pół godziny pogoda nie napawała optymizmem, a zachmurzone niebo i delikatna mżawka sugerowały, że wszystkich czekają ambitne warunki na torze, aura szybko się zmieniła na lepszą. Już w świetle słońca, które ogrzewało obserwatorów na torze, o godzinie 9:00 rozpoczęły się pierwsze jazdy Alpine A110 i A110S pod czujnym okiem Michała Streera i innych Instruktorów Alpine. Nie obyło się, rzecz jasna, bez wcześniejszej odprawy, zapoznania z nitką toru oraz panującymi na nim zasadami.

Przez cztery godziny kilkanaście samochodów Alpine pokonywało skróconą pętlę toru Silesia Ring. Kierowcy jednak nie tyle zwracali uwagę na czas krążenia, co raczej na umiejętne pokonywanie zakrętów, właściwe wykorzystywanie hamulców i doskonalenie swoich umiejętności jazdy sportowej. Liczyło się to, by wynieść z tego doświadczenia jak najwięcej, z okrążenia na okrążenie poprawiając swój warsztat i stając się lepszym kierowcą. 

Alpine Track Day 2023 stanowił zaledwie pierwszy z tegorocznych eventów, organizowanych przez Alpine Centre Katowice.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności