Alpine salon w Warszawie - otwarty!

• Z myślą o fanach aut spod znaku Alpine, swoje podwoje otworzył warszawski salon tej marki - w wersji butikowej.
• To dopiero początek, w przyszłym roku powstanie tu multibrandowy obiekt, który będzie domem dla wszystkich hyper i super marek należących do portfolio Grupy Pietrzak.
• Alpine już teraz zaprasza do korzystania z jazd testowych w Warszawie!

 

Budowa unikalnego, multibrandowego salonu zakończy się w 2024 r., jednak kultowe samochody Alpine można podziwiać i testować już teraz. Wychodząc naprzeciw potrzebom rosnącej społeczności fanów francuskiej marki sportowych aut – Grupa Pietrzak uruchomiła w Warszawie butikową wersję salonu Alpine. Stanął on obok salonu Ferrari przy ul. Wirażowej 21. Dotąd te sportowe auta, które stworzył francuski przedsiębiorca i pasjonat motoryzacji - Jean Rédélé - można było podziwiać wyłącznie w Katowicach.

- Zdecydowaliśmy się na wersję butikową, właśnie dlatego, aby miłośnicy Alpine, których w Polsce przybywa, już teraz mieli szansę na bliskie spotkania z marką w nowej lokalizacji – wyjaśnia Mateusz Widuch,  marketing manager Alpine Pietrzak.

Rosnąca popularność, a przez to społeczność fanów marki Alpine, bez wątpienia wiążę się z jej powrotem do motor-sportowych korzeni. To nie tylko obecność zespołu BWT Alpine F1 Team, który zastąpił w królowej sportów motorowych zespół Renault, ale także prototypy rywalizujące w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Ponadto Alpine organizuje Mistrzostwa Europejskiej Formuły Regionalnej FRECA, bierze udział w rajdach (Alpine Rally) oraz organizuje puchar samochodów Alpine A110 - Alpine ELF Europa Cup - w którym bierze udział m.in. Gosia Rdest. To z kolei przekłada się na duże zainteresowanie marką w Polsce, która znakomicie wypada na tle innych państw, jeśli chodzi o sprzedaż. – Zainteresowanie ofertą Alpine przerosło nasze oczekiwania. Zadziałał chyba magnetyzm marki ze sportową duszą, zbudowanej na autentycznym insighcie – wyścigowych osiągnięciach w latach 70’ XX wieku – dodaje Widuch.


Salon Alpine w Warszawie zaprasza wszystkich pasjonatów marki do zapisów na jazdy testowe.


Docelowo w Warszawie dostępne będą wszystkie modele znajdujące się w ofercie Alpine – Alpine A110, Alpine A110S, Alpine A110 GT i Alpine A110 R.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności