BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Azerbejdżanu 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada czwarty wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Azerbejdżanu na torze Baku City Circuit.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed Grand Prix Azerbejdżanu, podczas gdy dyrektor techniczny Matt Harman przedstawia plany modernizacji zespołu na następną partię wyścigów.

Esteban Ocon:

„Dobrze było mieć małą przerwę po Grand Prix Australii, aby odpowiednio podsumować wyścig i przeanalizować cały weekend. Oczywiście nie skończył się on dla nas dobrze, ale było wiele pozytywów z weekendu i jesteśmy w pełni skoncentrowani na mocnym odbiciu się w Baku. Jako zespół już od jakiegoś czasu nie możemy się doczekać wyścigu w Azerbejdżanie, więc wszyscy cieszymy się, że ten nowy tydzień wyścigów w końcu nadszedł. Planowane jest również ulepszenie tego wyścigu, czeka nas nieco nowy format Sprintu, więc oznacza to, że musimy od razu nabrać tempa. Potrzebujemy pozytywnego weekendu i naszym celem jest wyjazd z Baku z zasłużonymi punktami dla zespołu”.

Pierre Gasly:

„Baku City Circuit to szalony tor dla Formuły 1. Uwielbiam to miejsce. Mamy ciekawy format do pokonania i wszystko sprowadza się do utrzymaniu się przy życiu w obu wyścigach i wykorzystania wszelkich nadarzających się okazji. W przeszłości odnosiłem sukcesy w Baku, po prostu dbając o czystość i ryzykując – w tym w 2021 r., jadąc po moje ostatnie podium w Formule 1. Po prostu w Baku nigdy nie wiadomo… wszystko może się zdarzyć! Byłem w Enstone w ciągu ostatnich kilku dni i jestem podekscytowany tym, co wnosi zespół i tym, co mamy w przygotowaniu. Czas zachować spokój, ciężko pracować i dążyć do dobrych występów, które zostaną nagrodzone tym, na co zasługujemy!”.

Matt Harman, dyrektor techniczny:

„Przywieziemy do Baku nową podłogę wraz z innymi elementami aerodynamicznymi i mechanicznymi. Następnie czeka nas dalszy rozwój, już w następnym wyścigu w Miami, a potem kolejne zmiany na tor Imola. Ten spójny motyw udoskonalania bolidu będzie kontynuowany przez cały sezon, z większą liczbą ulepszeń planowanych na większości wyścigów. W perspektywie krótkoterminowej to, co mamy dla Baku, Miami i Imoli, jest rozsądnym krokiem – choć nie tak znaczącym, jak twierdzą niektóre spekulacje medialne w ostatnich tygodniach. Niemniej ważne jest, abyśmy utrzymali to agresywne tempo rozwoju, jeśli mamy nadal iść naprzód w kierunku naszych oczekiwań, dotyczących osiągów. Należy docenić pracę toczącą się za kulisami w obu fabrykach w Viry i Enstone, aby osiągnąć cele rozwojowe i znaleźć ulepszenia, pozwalające sprawić, by samochód był szybszy”.

Czy wiesz, że…

Podczas Grand Prix Australii zespół Alpine przekroczył dystans 25 000 kilometrów pokonanych w Formule 1 od czasu swojego debiutu w 2021 roku.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności